Wpis z mikrobloga

dobra macie to AMA które chcieliście, tydzień temu miałam operacje zmiany płci mężczyzna -> kobieta, pytajcie :3
AMA bez limitu czasowego


#ama
  • 221
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TurtleHerd: przyszło mi jeszcze do głowy pytanie o owłosienie - będziesz się musiała golić na całym ciele, czy te grube męskie włosy po prostu same wypadną?
I przy okazji - czy masz jakiś preferowany rozmiar biustu, jaki chciała byś osiągnąć, czy jest Ci wszystko jedno?
  • Odpowiedz
@wykoppp: https://www.reddit.com/r/TransSurgeriesWiki/wiki/srs/introduction
@xstempolx: nie, nie
@MentorPL: w papierach jeszcze nie jestem
@BrockLanders: mamy, ale są takie tematy z których się zwyczajnie nie żartuje. Poprawne zaimki są ważne dla osób trans, gdyż te niepoprawne sprawiają nam traumę. Sama często nazywam innych pedałami, nawet osoby LGBT, czasami bardziej poważnie, czasami mniej, ale nikt się o to nie wścieka
@allX:
1. Generalnie zalezy mi na to żeby ktoś się do mnie zwracał prawidłowo, ale nie rusza mnie to aż tak za bardzo jak innych transów, gdyż nie potrzebuje walidacji że jestem kobietą. Każdemu zdarza się pomylić nawet przez głupie omsknięcie, a jeżeli jakaś osoba nie respektuje moich
  • Odpowiedz
@Yxonumei: w sumie nie pamiętam, od zawsze mi krążyło po głowie jedno imię, ale jednak w trakcie trwania terapii zmieniłam na inne
@Bellie: nie i nie doświadczyłam osobiście żadnych skutków okresu, ani też nie zauważyłam wahań nastrojów
@efilista: operacyjnie na pewno, jest nawet wiek po którym już nikt nie będzie cię chcial zoperować. W dodatku u mojego chirurga są przedziały wiekowe i im w większym przedziale
  • Odpowiedz
@TurtleHerd czy miałaś zarysowane jabłko Adama? Co się stanie z tą cechą męską po zmianie płci? Chyba, że to też już skorygowali, albo Ciebie nie dotyczyło, bo np tak sobie się uwypukliło.
Czy po kuracji albo w jej trakcie robi się kobiecy t---k? Tzn taki bardziej zaokrąglony, miękki itd, w przeciwieństwie do męskiego chudego zada?
  • Odpowiedz
@LemurChmur: Matko, ile razy ludzie jeszcze będą powtarzać tą bzdurę...

Dilacja ma za zadanie wyrobić mięśnie. Ciało NIE PRÓBUJE WYGOIĆ postoperacyjnej neowaginy i NIE JEST jak "otwarta rana". Bez dilacji jedyne co się stanie, to będzie ciaśniej tam. A jeśli masz chłopaka i będziesz uprawiać s--s to nigdy nie musisz już tego robić.

Owszem, pierwsze 2 lata tak. Ale to jak wyżej.
  • Odpowiedz
@TurtleHerd 1) A jaki masz teraz rozmiar p----i z obwodem po roku hormonow? Zgaduję, że przy wzroście 190 cm masz szeroką klatkę. Wtedy nawet duże p----i wydają się małe.
2) Skąd czerpiesz inspiracje jeśli chodzi o ubiór i makijaż? Zawsze, gdy oglądam w internecie ludzi, ktorzy zmienili płeć z męskiej na żeńska, łapię się za głowę. Rozmawiasz z koleżankami na takie babskie tematy?
  • Odpowiedz
@StopMakingSense: 1. Mam rozmiar A, ale nie mam szerokiej klaty, jestem dość wąskiej budowy
2. Rozmawiam i to koleżanki uczyly mnie jak się malować i jakich błędów nie popełniac, jak już wspomnialam nie lubię agresywnego makijażu i staram się wyglądać naturalnie i ładnie, a nie sztucznie, a ubieram się tak jak mi się podoba, wg mojego stylu ubierania się
  • Odpowiedz
@TurtleHerd a ja to w sumie nie mam pytań, tylko chciałam pogratulować :) mam kumpla, który urodził się dziewczyną i pamiętam, jak kiedyś mówił, że jego największym marzeniem jest operacja zmiany płci i odkłada każdy grosz, żeby dojść do tego. To był ważny moment nie tylko dla niego (bo po wielu latach w końcu się otworzył), ale też dla mnie. Zrozumiałam wtedy, jak ciężkie musi być dla osób transpłciowych żyć w
  • Odpowiedz