Wpis z mikrobloga

Złożyłem sobie kompa z używanych części i zastanawiam się co jest nie tak, bo muli czasem strasznie choć nie powinien. Po kolei, zainstalowałem sobie windows 10, sterowniki i wszystko, kompa używam do grania i przeglądania neta. Pierwsza zagrana gra, league of legends, niby wszystko cacy 150fps żadnej ściny podczas samej rozgrywki, tylko minimalizowanie gry długo trwało więc już mi sie lampka zapaliła. Druga gra - black desert online, często ścina niemiłosiernie, tak na oko w tych momentach mam 2-3 fps. Zdarza się to wtedy, kiedy często minimalizuje grę, przeglądając neta w międzyczasie, ba, same przeglądanie neta sprawia trudność. Sprawdziłem jakie mam użycie procesora oraz dysku w tych momentach i nie tylko. Aż mnie zamurowało gdy się dowiedziałem, że mam 100% użycia dysku zaraz po włączeniu komputera xd coś tam poczytałem żeby wyłączyć widows search, wyłączyłem w msc na stałe i rzeczywiście było lepiej, ale tylko przez chwile.

Części używane, także teraz nie wiem czy dysk czy windows 10 to szajs, lub może coś innego. Jutro chciałem instalować windowsa 7. Miał ktoś podobny problem?

i5 3570K
4GB RAM DDR3
r9 270X
dysk WD 500GB
asrock p67
#pcmasterrace
  • 25
@Smugller: na boxie i już go w ciemno podkręciłem od ręki do 4ghz bez zmiany napięcia, bo liczyłem że to coś poprawi, niestety nie, ale zostawiłem już jak jest. Max temp 75-80 stopni(juz nie pamiętam dokładnie), czyli jeszcze może być, jak na box to znośnie, ale nie sprawdzałem occt parę godzin, tylko tak o w black desert XD
@rocky_b: już lepiej było kupić i7 2600k. 8 wątków które jest bardziej przyszłościowe. poza tym pamiętaj żeby kupić tą samą kość o tych samych parametrach bo inaczej nie będzie działać dual channel i wydajność jeszcze bardziej spadnie.
@nvmdd: te same parametry będą napewno ale na olxie same goodramy i kingstony a ja mam samsunga 2x2gb, ale chyba znaczenia nie będzie skoro parametry te same. Te kości to pewnie w jednej fabryce robią, tylko logo zmieniają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może i lepiej było kupić i7, ale znajdz mi zestaw z płytą główną za 400zł to bym się zastanowił, składając tego kompa myślałem o tym
@rocky_b Procesor jest ok, do takich zastosowań jak najbardziej. To, o czym mówisz wskazuje na brak pamięci. Dysk nie powinien znacznie wpływać na programy, które już są uruchomione, ale ssd to już standard, który powinien się znaleźć w każdym komputerze. No i jeszcze jedna sprawa, r9 270x są bardzo awaryjne, przy obecnych cenach może nawet 780ti dałoby radę znaleźć. Tak czy inaczej temat zamykam, zasilacz z czarnolisto
@PaboXZ: a takie "niedoładywanie" czy jak to ująć, tekstur to bardziej pamięć czy karta graficzna? Takie wiesz, że sobie biegne biegne, niby na bieżąco ładuje tekstury bo tak mam w ustawieniach że ma widzieć "krótko", ale są momenty gdzie stoje a droga obok jeszcze niezaładowana i wtedy iść nie mogę XD
@rocky_b odradzam takich zakupów HDD, ale jak już to zrobiłeś to trudno, na początku zajmij się pamięcią 8GB to minimum dalej dysk, jeżeli jesteś w stanie zwrócić ten 500GB to zrób to i weź nawet 120ssd. Z talerzami jest spora szansa, że dostaniesz martwego parcha jak kupujesz używki przez Allegro
@PaboXZ: Tak też zrobię, jutro dołożę 4gb, dysk wolałbym zostawić bo szczerze nie chce mi się bawić już w to, chyba że ram nie rozwiąże problemu. Dzięki cumplu, temat do zamknięcia.
@rocky_b: pobierz Cristal Disk Info i wrzuć tutaj screenshot.
Kup sobie SSD bo 120gb to teraz 100zł a użytkowanie komputera w 2k18 bez SSD to rak.
Przy windows 10 użytkowanie HDD to totalny rak.
Ram nie ma tutaj takiego znaczenia. Muli bo ten dysk to stary piernik. Jedyne co warto kupić używane to procesor bo to się nigdy nie piermandoli.
@wonsztibijski: to rano, bo w robocie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Coś tam poczytałem teraz i ogólnie ktoś wrzucił SS ile ramu źre win10 z włączonym tylko chrome i dwiema kartami otwartymi - 3,4gb XD To by się zgadzało wtedy, że te moje 4GB to nic skoro ja kart mam pootwieranych z 10 zawsze i gierka też która raczej zoptymalizowana super dobrze nie jest.