Wpis z mikrobloga

Kur zapiał mirki, mam obie książeczki gdzie mam możliwość wejścia do lekarza bez kolejki, a baba na rejestracji mi mówi, ze ja to nie interesuje i mam czekać na swój numerek (28) gdzie wszedł dopiero 5. To jej mówię grzecznie, ze chyba mam zasłużonego i powinienem normalnie być obsłużony bez kolejki. A ta mi tekstem „jeżeli lekarz będzie chciał to Pana weźmie szybciej”

Jakim prawem kur*a?!

#gownowpis #nfz #lekarz #krwiodawstwo
Szyra - Kur zapiał mirki, mam obie książeczki gdzie mam możliwość wejścia do lekarza ...

źródło: comment_cGsICPmulkIOgRFAppuMwH5RJ8c2ZcdH.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
  • 10
@Szyra ja I mój ojciec mamy ten sam problem, niestety są dwa rozwiązania pierwsze "na NKW-dziste" czyli informuje że masz legitymację i wchodzisz, ludzie zwykle problemów nierobią. Druga metoda to na "upszejmie donoszę" czyli teraz niewejdziesz ale w przyszłości już tak, a wszelką korespondencję kierujemy do ministerstwa zdrowia i czerwonego krzyża.
Druga metoda lepsza bo ministerstwo zagrozi obcięciem funduszy a PCK też ma swoje sposoby silnego oddziaływania. Z resztą drogi Mirku
  • Odpowiedz
@Szyra cieszę się że ich dojedziesz, ja swoich tak dojechałem parę lat temu że 1/8 budrzetu im ucieli. Co zrobić mogli innego jak dyrektor szpitala niereagował na proźby ministerstwa, a wtedy od razu wszystko do nich dotarło.
  • Odpowiedz
@Szyra:
Mirki moją pasją jest chodzenie do lekarza ale nie takie zwykłe żeby się zbadać ale o tym za chwilę. Żeby móc realizować swoją pasje musiałem kilka lat ciężko na to pracować oddając krew XD W dupie miałem chorych ludzi, chodziło tylko o profity a zwłaszcza o jeden konkretny. Co dwa miesiące punkt 8 byłem pierwszy w kolejce żeby spuścili ze mnie 450 ml czerwonej cieczy, nie policzę ile zeżarłem czekolad które za to dawali, dorobiłem się z czasem nawet darmowej komunikacji miejskiej jako zasłużony dawca żeby móc jeździć po wszystkich przychodniach w mieście za darmo.

Kiedy te pijawki wyssały już ze mnie 20 litrów krwi odebrałem swój artefakt, najcenniejszą rzecz jaką posiadam istny godmode mianowicie legitymacje honorowego dawcy krwi, spełniły się moje najskrytsze marzenia. Ludzie marzą o różnych rzeczach o domu za miastem, kochającej żonie czy mercedesie z salonu, moim celem było wchodzenie przed starymi babami do lekarza bez kolejki XD

Jako bonus mogłem też kupować w aptece po za kolejnością ale to nie cieszyło tak bardzo jak mój główny cel czyli wizyty u lekarza. Oczywiście kilka razy w miesiącu wpadałem do apteki, zazwyczaj w dni w które wypłacane są emerytury i renty, żeby #!$%@?ć się staruchom w kolejke i delektować się ich
  • Odpowiedz
@Szyra: To powołujesz się na ustawę, przypominasz o zmianach wprowadzonych przez NFZ w 2014 roku i mówisz takiej Pani, że odmawiając Ci Twoich przywilejów nadanych przez służbę zdrowia, która należy do państwa, łamie prawo. Następnie prosisz o oświadczenie na piśmie dlaczego ta mila grazynka odmówiła Ci Twoich praw, a jeśli dalej się nie zgadza, to nagrywasz telefonem rozmowę i pokazujesz w oddziale NFZ.
  • Odpowiedz
@gardan: bez kolejki do lekarza pierwszego kontaktu, w aptece. Max tydzień oczekiwania do specjalistów powinno być. Chociaż ja akurat miałem przypadek, że do jednej bardzo obleganej poradni legitka skróciła mi czas oczekiwania z ponad 1 roku do 3 miesięcy. (Nie był to przypadek zagrażający życiu, więc mogłem poczekać). IMHO u specjalisty to więcej zależy od lekarza i może być tak, że przyjmie cię od razu tego samego dnia.
  • Odpowiedz