Wpis z mikrobloga

Kur zapiał mirki, mam obie książeczki gdzie mam możliwość wejścia do lekarza bez kolejki, a baba na rejestracji mi mówi, ze ja to nie interesuje i mam czekać na swój numerek (28) gdzie wszedł dopiero 5. To jej mówię grzecznie, ze chyba mam zasłużonego i powinienem normalnie być obsłużony bez kolejki. A ta mi tekstem „jeżeli lekarz będzie chciał to Pana weźmie szybciej”

Jakim prawem kur*a?!

#gownowpis #nfz #lekarz #krwiodawstwo
Szyra - Kur zapiał mirki, mam obie książeczki gdzie mam możliwość wejścia do lekarza ...

źródło: comment_cGsICPmulkIOgRFAppuMwH5RJ8c2ZcdH.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
  • 2
@gardan: op miał prawo wejść poza kolejnością Generalnie nawet do specjalistów w miarę możliwości powinien wejść w dniu zgłoszenia a jeżeli nie to w ciągu 7 dni roboczych Poza normalną kolejnością oczekujących do tego można na przykład w aptece bez kolejki
  • Odpowiedz
Generalnie nawet do specjalistów w miarę możliwości powinien wejść w dniu zgłoszenia a jeżeli nie to w ciągu 7 dni roboczych


@roszej: No ale on był u specjalisty właśnie. I niektórzy piszą, że do specjalisty to ma krótszy czas oczekiwania na wizytę (w sensie ten sam dzień lub do tygodnia), ale niekoniecznie wchodzenie poza kolejnością. Absolutnie nie atakuję OPa, ale chciałbym zwyczajnie wiedzieć, jak to powinno wyglądać.
  • Odpowiedz
@gardan: "bez kolejki" oznacza "poza kolejnością wynikającą z listy oczekujących", lista oczekujących oznacza z reguły kilka tygodni jeśli nie miesięcy oczekiwania, więc bedąc w grupie uprzywilejowanych masz prawo być przyjęty w dniu zgłoszenia, co oznacza że twoje prawo "poza kolejnością" już się wtedy zmaterializuje, nie oznacza że wchodzisz z kopa mijając innych pacjentów, tylko czas twojego wejścia pozostaje w kompetencjach personelu medycznego/lekarza, mało tego jeśli okaże się że z pewnych
  • Odpowiedz
  • 4
@gardan jest napisane tak: jeżeli udzielenie świadczenia w dniu zgłoszenia nie będzie możliwe powinno ono zostać zrealizowane w innym terminie poza kolejnością wynikającą z prowadzonej listy oczekujących. Więc moim zdaniem poza kolejnością to poza kolejnością. Jakby tak się zgłębić w temat dajmy na to na wizytę u specjalisty oczekuje 300 osób. 10 dziennie. Honorowy Dawca Krwi przychodzi do lekarza ale ten już w dniu dzisiejszym nie przyjmuje bo już go nie
  • Odpowiedz
  • 1
Niech da Ci odmowę na piśmie i wal z tym do kierownika placówki. ZAWSZE POMAGA a mam Zasłużony dla zdrowia Narodu. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@iErdo: Nie ma nic złego w sprzedawaniu. Ktoś oddaje za darmo, ktoś sprzedaje za przywileje. Jedyne co byłoby lepsze,to gdyby po prostu płacili normalnie pieniędzmi. Zaoszczędziłoby to tego napuszczania ludzi na siebie
  • Odpowiedz
@Szyra: W imieniu osób którym pomagają krwiodawcy serdecznie Ci dziękuję za oddaną krew, lek którego nie można zastąpić niczym. Zawsze podbijaj do lekarza prosto, między pacjentami z tekstem "ja tylko chcę zapytać czy doktor mnie dziś przyjmie" a w gabinecie juz mówisz o co chodzi. Jeszcze nie słyszałam o lekarzu który by olał fakt, że przychodzi do niego honorowy dawca. Ale są czasem strażniczki Teksasu w rejestracji które odwalają szajs.
  • Odpowiedz
  • 1
Jestem z Gdyni. Mojej przychodni wpisano mnie jako zasłużonego honorowego dawcy krwi i to uprawnia mnie do wejścia poza kolejnością do lekarza pierwszego kontaktu i do zapisania się do specjalisty i termin mam do 7 dni. Przypadku kolejnej wizyty do lekarza i nie obowiązuje już bycie poza kolejnością w kolejce niestety zaczynają obowiązywać terminy czyli w przypadku regularnych wizyt u jakiegoś specjalisty lekarza i niestety obowiązuje kolejka.
  • Odpowiedz
Przypadku kolejnej wizyty do lekarza i nie obowiązuje już bycie poza kolejnością w kolejce niestety zaczynają obowiązywać terminy czyli w przypadku regularnych wizyt u jakiegoś specjalisty lekarza i niestety obowiązuje kolejka.


@plomky: Skąd ta informacja? Ja na przykład znalazłem coś takiego:

Pierwszeństwo w korzystaniu z ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych ustawowo nie ogranicza się wyłącznie do tzw. pierwszych wizyt – obejmuje ono cały proces leczenia pacjenta.


http://www.szpitalpraski.pl/przychodnia/poradnie/rejestracja-przychodni-przyszpitalnej/
  • Odpowiedz
  • 2
@yosoymateoelfeo mówię jak wygląda praktyka w Gdyni. Wizyty zawsze miałem umawiane na godzinę, więc kolejka mnie nie interesowała.
Co ciekawe jak jeden raz zarejestrowałem się do lekarza jako zasłużony. Przy kolejnych wizytach do innych lekarzy nie prosili mnie o Legitymację tylko mieli ja w swoim systemie. Na szczęście u lekarzy jestem raz na rok i to bardziej by podbić kartę gwarancyjną.
  • Odpowiedz