Wpis z mikrobloga

Kochane Mirki i Mirabelki posiadajace już własne #dzieci i #niemowle. Mój prawie 4 miesieczny niemowlak przez ostatnie 4 dni przestał tolerować kogokolwiek poza mną. Nawet jak wskocze pod prysznic i zostaje z #niebieskipasek to placze histerycznie dopóki nie wrócę. Wcześniej nie miala żadnego problemu zostać z kimś na chwile, a tatę uwielbiala. Miał ktoś z was tak? Jak sobie z tym poradzić i ile to trwa? Zastanawiam się czy to ten słynny skok rozwojowy? Na lęk separacyjny jeszcze za wcześnie z tego co czytałam . A miało być po 3 miesiącu już tylko różowo (,)
#dziecko #rodzicielstwo #rodzice #macierzynstwo
  • 15
@rozowy_mikro to wygląda na skok, mój też tak miał przez pewien czas, nie pamiętam już ile to trwało. Teraz ma prawie 11 miesięcy i zostaje z tatusiem a i z dziadkami czasami. Za to starszy od 3 miesiąca zostawał co weekend na kilka godzin z dziadkami, nie miał żadnych leków...no, ale był na butli więc było latwiej.
Ja napiszę tak: dziecko tak robi, bo... może. Bo skoro mama zawsze jest pod ręką, to dlaczego miałoby nie robić?

Wyjdź czasem z domu. Miej swoje życie. Tata z pewnością świetnie się w tym czasie wszystkim zajmie, a dziecku przecież krzywda się nie stanie (przecież sama wiesz lepiej od niemowlaka!).

Wszystkim to wyjdzie na zdrowie - dziecku, tacie, i Tobie.
@rozowy_mikro: przy dzieciach nigdy nie jest różowo :p


@illneverfallinlove: no wlasnie malam tak pisac :P

@rozowy_mikro: moze byc skok, a moze byc po prostu fanaberia ;) U mnie w sumie mlody to mnie uwaza za wystroj wnetrza, bo jak ktos z nim zostaje, to ja moge zniknac i wyjsc, a wrzask jest jak np.wychodzi maz :P
Ile ma tygodni? pasuje ze skokiem? Bo skoki to przeciez sa od samiuskiego
@agaja na butli jesteśmy. Je mniej wiecej tyle samo. Niby pasuje tygodniami do skoku(16 tydzień). Przy poprzednich skokach byla tylko bardziej marudna, ale takich histerii nie miała. Przybajmniej nie dlatego że ja znikałam. No nic to zostaje nam przeczekać ().
@rozowy_mikro: teoretycznie kazdy skok ponoć gorszy i dluzszy.

A może zaczęła bardziej ogarniać rzeczywustosc? Bo wcześniej to taki dzidziol jest srednio kumaty, a ona powoli coraz bardziej będzie świadoma. Może od tego?
@rozowy_mikro: no to może to?
Świat jest coraz większy, czuje się coraz bardziej niepewna... a mama to taki stały punkt.

U nas młody jakoś nie miał spektakularnych reakchi (a np.Mąż znajomej musiał trzymać ich córkę na rękach,gdy ta brala prysznic,żeby mala widziala mame,bo inaczej ponoć pelna histeria ).

Ja w sunie natomiast ile razy wychodziłam z pokoju i zostawialam na chwilę synka samego,pokazywalam palcem gdzie idę i potem na niego mówiąc
Zastanawiam się czy to ten słynny skok rozwojowy?


@rozowy_mikro: tak, a dodatkowo lęk separacyjny.
Też bym robiła tak jak radzi @agaja
Ja również bawiłam się w kuku. Tzn ukrywałam się za tetrą, a potem 'wracałam'. To przygotowuje dziecko do tego, że mamy może nie być, ale zawsze wróci.