Wpis z mikrobloga

@maciejg zmywarki mają też czujniki które dopasowują program do załadunku, ofc nie są to duże różnice, ale przy nie nawaleniu naczyń do pełna program będzie te kilkanaście minut krótszy i kilka stopni mniej cieplejsza woda. Akurat mam taką samą jak op i tak się dzieje na programie auto :p A niektóre zmywarki maja specjalny program na 1/2 załadunku.

@Niebadzlosiem kostki "wszystko w jednym" jak kupisz na promce w rossmanie albo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@salmonistasty: też tak kiedyś zrobiłem. Dałem parę kropel na mocno zaschnięte naczynie do pieczenia. Po powrocie do domu zastałem bardzo podobny widok :D
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem panie to jest po prostu NADurządzenie użytku domowego, tylko nie oszczędzaj na wielkości bo potem nie wszystko się mieści. Temu kto wynalazł zmywarkę należy się pokojowa nagroda Nobla bo nie ma więcej kłótni kto ma myć te #!$%@? gary
  • Odpowiedz
Somat


@CienkiPPP: Myją Ci one? Dla mnie zostają niedomyte naczynia, z 5 kartonów ze zmywarką dali. I po zmianie na Finish różnica w myciu niesamowita moim zdaniem.

Finish "najlepsze" lub te zaraz za nimi można dorwać za około ~50gr/sztuka w promocjach. Kupuje na kwartał/pół roku zapas jak przeceny puszczą dobre.
  • Odpowiedz
@Line-Storm Myje takimi i takimi, zależy co taniej wyrwę i nie miałem problemów. Zazwyczaj staram się brać takie z full opcją, 7 w 1 czy coś takiego. Używałem twardych i miękkich kapsułek.
  • Odpowiedz
@CienkiPPP: Myją Ci one? Dla mnie zostają niedomyte naczynia, z 5 kartonów ze zmywarką dali. I po zmianie na Finish różnica w myciu niesamowita moim zdaniem.

Finish "najlepsze" lub te zaraz za nimi można dorwać za około ~50gr/sztuka w promocjach. Kupuje na kwartał/pół roku zapas jak przeceny puszczą dobre.


@Line-Storm:
Jako tip napiszę, że tabletki to zmywarki można zrobić samemu. Jak czasem zapomnę kupić, to robię - soda
  • Odpowiedz
Na #!$%@? ci płyn do mycia naczyń jak masz zmywarkę?


@MechanicznyTurek: Bo nie wszystko można myć w zmywarce? Drewnianych rzeczy (łyżki, łopatki) nie myje się w zmywarce (przynajmniej instrukcja odradza), bo drewno pod wpływem gorącej wody by spuchło. Tak samo jakaś delikatna porcelana ze złotymi zdobieniami, itp.

Pierwszy wynik z googla: https://polki.pl/dom/porady-domowe,czego-nie-mozna-myc-w-zmywarce,10080563,artykul.html

No i jak już masz zapchaną zmywarkę to zamiast zostawiać ten jeden brudny garnek to możesz go ręcznie
  • Odpowiedz
Drewnianych rzeczy (łyżki, łopatki) nie myje się w zmywarce (przynajmniej instrukcja odradza), bo drewno pod wpływem gorącej wody by spuchło


@miken1200: W dodatku wchłaniają detergenty.

@Shyvana: Jak kupisz dobre kostki (te all-in, wcale nie najdroższe) to nie trzeba ani soli ani nabłyszczacza. Polecam kupować na allegro, jak liczyłem to wychodzi jakieś 40gr-50gr per tabletka przy drogich Finisha.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Troche czasu minelo, ale dolacze sie do powszechnego walenia do zmywarki. Nie bylem przekonany, kupilem bo robilem kuchnie i "moze sie przydac" i to jest #!$%@? wypas.

Wsadzasz, jak sie zapelni wrzucasz kostke, puszczasz. Wody ciagnie mniej niz mycie reczne, jej sila polega na srodkach czyszczacych i temperaturze wody - za mocne i za ciepla na mycie manualne. Cykl troche trwa, ale nie musisz przy tym absolutnie nic robic, jak sie skonczy wyjmujesz niemal calkowicie suche, jak sie skonczy cykl przed wyjeciem warto na 5 minut otworzyc drzwi aby naczynia doschly i sie troche schlodzily bo na mocniejszych programach beda gorace jak #!$%@?, ale to nie jest jakas koniecznosc.

Kup i raz na zawsze zapomnisz o niedomytych krawedziach szklanek
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: A, i jeszcze cos co mysle ci sie spodoba - mialem z poczatku problem z zaciekami, potem doczytalem o soli, i o tym ze paradoksalnie zmywarka lepiej pracuje obciazona. Kostka ma zawsze taka sama "moc", wiec duzo lepiej naladowac do srodka po dach niz 2 zestawy obiadowe by bylo jej "lzej", chemia musi miec na czym pracowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak wszystko dobrze rozlozysz
  • Odpowiedz