Wpis z mikrobloga

Mirasy xD Pomóżcie koledze @super_bobby bo zaliczył wpadkę życia :D
Ogólnie pracujemy w mega dużym korpo, i co jakiś czas mamy takie szkolenia internetowe... Nie oszukujmy się, ale często kopiujemy je w translator i szukamy poprawnych odpowiedzi. W poprzednim tygodniu, pojawił się znowu taki tescik, i założyłem się z nim, że wypełni go w języku chińskim xDD (ten test można pisać nawet i na 2pkt a i tak zaliczają więc co szkodzi...). Siedzimy dziś w pracy, i nagle przychodzi prezes, że przyjeżdzają kontrahenci z chin, a zauważyli, że @super_bobby wypełnił go w języku chińskim i to bardzo dobrze, i świetnie by było jakby chociaż parę zdań porozmawiał w ich ojczystym języku xDD Ten stoi jak dzban wryty w ziemie, kompletnie nie wie co się dzieje, ja nie mogę wytrzymać ze smiechu, poszliśmy od razu na szluga, ten nadal cały zielony, zszokowany i nagle rzuca tekstem



#heheszki #korposwiat #korpo #pomocy #pracbaza #pasjonaciubogiegozartu
  • 94
@NoOne3: tak dokładniej to “kocham Chińczyków”. Lubię to xihuan 喜欢, kocham to ai 爱 :)

@Wina_Segmentacji: jest to jakiś plan, ale jeśli nie potrafi wypowiedzieć odpowiednich tonów to i tak nie przejdzie a jeszcze może ich obrazić xD ale złapać tony nie tak trudno, niech się przejdzie na 4-5h korków. Do opanowania zwrotów na przywitanie wystarczy.

A jakie możliwości się otwierają. Szefowi zaimponuje bo pokaże ze nie boi się wyzwań,
@BBananowy: Czy ja wiem, znaków można się uczyć choćby w piwnicy bez kontaktu ze światem zewnętrznym, a ogarnąć mówiony język tonalny bez jakiegoś feedbacku to ciężka sprawa. @inz-bieda: To nie przejdzie, bo każdy kontynentalny Chińczyk który ma mniej niż 150 lat uczył się mandaryńskiego w szkole i może i mówi z tragicznym akcentem, ale z grubsza przypomina to jednak mandaryński ;) @Wina_Segmentacji: Nie przejdzie, chyba że powtarzający jest jakimś
@Veloce: kiedyś tam w korpo kazali wszystkim zrobić jakieś gówniane szkolenie typu "dlaczego nie powinieneś brać prezentów od kontrahentów" (głównie dlatego, że byłem zwykłym klikaczem). Zrobiłem ten kurs po wietnamsku XD potem musiałem robić jeszcze raz, bo mi szefowa kazała się przedstawić po wietnamsku i nie umiałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Veloce: Lol, raczej zarzutka bo rozwiązanie jest banalnie proste i ciężko mi uwierzyć by na nie nie wpadł - wystarczy że powie prezesowi że uczył się tylko z internetu i nie jest osłuchany w tym języku i raczej nie dogada się z nimi skoro tylko czytać potrafi dobrze. Prezes w takim wypadku sam by prawdopodobnie nie dopuścił go do takiego spotkania bo przecież byłby to cringe fest.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Mega duże korpo, w którym przychodzi sam prezes i bierze randoma BO NAPISAŁ GUWNO TEST, KTÓRY SPRAWDZA BOT albo jakaś randomowa karyna i biorą go na tłumacza do ważnych ludzi zamiast legitnego tłumacza XD

SEEMS LEGIT, JA #!$%@?Ę - chyba ktoś odświeżał odcinki "na wspólnej" ze ściemnianiem znajomości języka fińskiego w firmie. Co wy łykacie xD
Plan jest taki:
1. Znaleźć studenta j. chinskiego
2. Przed spotkaniem zadzwonic do niego i miec wlaczony tryb glosnomowiacy
3. W uchu miec sluchawke bezprzewodowa
4. Powtarzac wszystko co student mowi
Nie dosc ze student zarobi, kolege pochwalą, to bedzie ubaw po pachy xD
@XpedobearX: przeczytaj wcześniejsze nasze komentarze, i skomentuj jeszcze raz.
„No bo majom tysiunc plusuf to mósi być bejt bo jak to oni tak mogom mieć w pracy ja tak nie mam kurla tżeba ich obrazić bo inaczej nie wyczymie, jak to tak mogom mieć dobre kontakty z prezesem, muj prywaciasz na budowie do mnie nie gada kurla”
nie wyczymie, jak to tak mogom mieć dobre kontakty z prezesem, muj prywaciasz na budowie do mnie nie gada kurla”


@Veloce: Po prostu pracowałem w wielu korpo i jako przeciętny typ nie masz kontaktu z takimi osobami, co więcej nie siedzą one zazwyczaj w Polsce :D To, że ktoś domiema bejta nie znaczy, że musi #!$%@?ć na budowie bo może znać realia jakie zazwyczaj panując w tego typu firmach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Veloce @super_bobby aż sie kawał przypomina :D

Była ankieta w której zapytano magistra, doktoranta i studenta ile czasu trzeba poświęcić aby się nauczyć j. Chińskiego

Magister : myśle że dwa lata.
Doktorant : myśle że i dziesięć może być mało
Student : na kiedy trzeba?

( ͡ ͜ʖ ͡)