Wpis z mikrobloga

jak napisać skrypt w cmd ktory usuwa plik z danego katalogu zdalnego \zdalnykatalog\ na podstawie listy w pliku txt ktora jest katalog wyżej ?

jak jako argument podać sciezke do pliku? Sa gdzies opusane te funkcje argumenty w sieci?
for /f %i in (lista.txt) do del %i

to pewnnie 4 linijki do napisania. Prosze o pomoc bo nigdy nie automatyzowałem pracy;)

#programowanie
#cmd
#powershell
#bash
#windows
  • 22
@fifiak: get-content "PlikZGornegoKatalogu.txt" | Foreach-Object { Remove-Item \zdalnykatalog\$_ -force } coś na kształt tego. Generalnie - najpierw przeczytaj zawartość get-contentem, a potem spróbuj rzucić to w Remove-Item w pętli.
@fifiak: Nie mam pod ręką PowewrShell'a ale możesz na podstawie wyników google coś skleić. Znalazłem coś takiego.

foreach($line in Get-Content .\file.txt) {
if($line -match $regex){
# Work here
}
}

IF'a w środku możesz wywalić, jeśli nie masz żadnego regexa do spełnienia.

Powinno wziąć każdą linijkę pliku do zmiennej 'line'. Tam możesz już wywołać PowerShell'owe 'Remove-Item $line'.
Zależy również, w jakiej postaci są twoje pliki w liście - czy jest to
w sumie wolałbym pominac powershella bo nie mamy uprawnień do puszczania takich skryptów(niewiem jak uruchomić to jako administrator) i wykorzystać podstawowe komendy cmd z tym nie bedzie problemu
w sumie wolałbym pominac powershella bo nie mamy uprawnień do puszczania takich skryptów(niewiem jak uruchomić to jako administrator) i wykorzystać podstawowe komendy cmd z tym nie bedzie problemu


@Koliat: w sumie wolałbym pominac powershella bo nie mamy uprawnień do puszczania takich skryptów(niewiem jak uruchomić to jako administrator) i wykorzystać podstawowe komendy cmd z tym nie bedzie problemu
@Latawiec: w sumie wolałbym pominac powershella bo nie mamy uprawnień do puszczania takich skryptów(niewiem jak uruchomić to jako administrator) i wykorzystać podstawowe komendy cmd z tym nie bedzie problemu
@fifiak: nie musisz tego uruchamiać jako administrator, jeśli usuwasz pliki które normalnie możesz usunąć jako użytkownik. Jeśli cmd zadziała, to PowerShell też - chyba że Twoje executionpolicy to Block, zamiast domyślnego 'restricted' ?
@Koliat: a da sie zrobic w cmd ten skrypt by sam umial odpalic powloke powrrshela(czyli wpisanie powershell w cmd) i potem dalsze uruchamianie skryptu powershelowego?
nie chce poprostu recznie odpalac cmd i wpisywac powershell by wywolac skrypt. Chce miec bacik ktory za mnie to zrobi wszystko. Skryptu powershell nie jestem w stanie uruchomic w firmie bo sa jakies polityki zabezpieczeń dziwne
@Koliat: ok z csv to dziala. CIekawe jak z xls

btw.

cos nie dziala mi tu w warunkach i caly czas wyswietla brak plikow mimo iz pliki sa. Czegos tu brakuje ? Jakiś warunek spełnienia trzeba dodać ?

if(Get-Content -PAth C:\skryptTest\lista.txt| foreach-Object{Remove-Item \PERSUKOMP\skryptTest\Kasowanie\$_ -force})

{ write-host("pliki skasowane")
}
else

{ write-host("brak plikow")

}