Wpis z mikrobloga

Creative Commons Attribution 2.0 Generic


@ElCiesiel: przede wszystkim warto poczytać o licencjach tutaj. Zasadniczo chodzi o umieszczenie linku gdziekolwiek na stronie. Musi być swobodnie dostępny dla czytelnika. Sam podpis nie wystarczy. Zdarza się, że autorzy zdjęć szukają stron ze swoimi zdjęciami i jeśli nie ma tam podanego linku do pracy, albo widocznego podpisu, wysyłają przez swoich prawników fakturę na kwotę kilkuset euro. Zasadniczo lepiej zadbać o link, niż potem się
@Szumo: Dzięki, chociaż tyle sam wiem i dalej uważam, że nie mam gdzie umieścić linku... i nie wiem jakiego linku - do strony zdjęcia na flickr? Większość autorów nie podaje co dokładnie chcą żeby znalazło się w "uznaniu autora". Posrane to.
@ElCiesiel: tutaj akurat najważniejsze jest to, co określa licencja. CC BY 2.0 określa uznanie autorstwa poprzez podpis autora i link (zawsze możesz dodać go na dole artykułu/strony). Według mnie, możesz zrobić to też na oddzielnej stronie (np. jakiś editorial czy coś), gdzie możesz zrobić dział "Użyte zdjęcia" i tam je linkować. Ja najczęściej robię to w taki sposób: nick/Flickr | licencja, np. Szumo/Flickr | CC BY-SA 3.0.