Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja z wczoraj.

Wyjście na miasto ze znajomymi rzecz się dzieje w #uk Czterech Anglików ja i jeden Niemiec który przyjechał na tydzień do rodziny jednego z Anglików.

Ogólnie spoko ludzie. Po drogim pubie już widać że tworzymy zgrana paczkę rozmowy na różne tematy itd.

I nagle Niemiec do mnie z tekstem:

Niemiec: Wiesz ty nie wyglądasz na polaka.

Ja: Co?

Niemiec: No nie wyglądasz i nie zachowujesz się jak Polak (tonem jakby mi mówił komplement)

Ja: To tak jakbym ci powiedział że nie wyglądasz na Niemca

Niemiec: To co innego

Jak dla mnie to jest właśnie rasizm w czystej postaci. Typ myślał że zrobi mi przyjemność jeśli powie że nie wyglądam na polaka. Co trzeba mieć nasrane w mózgu? Pewnie od dziecka był uczony ze polacy to jacyś podludzie. Był troche zdziwiony jak mu powiedziałem że jestem dumny z mojego pochodzenia i Polska jest pełna normalnych ludzi.

#niemcy #rasizm #emigracja #polak
  • 82
@Simon420: gdyby chodziło o samo zachowanie to jeszcze ok, bo jak sam zobaczyłem jaki chlew robi spora część Polaków tam (tacy typowi dawni emigranci - mieszkają od 10 lat, a nawet nie znają języka) to momentami mi było wstyd się przyznawać skąd jestem. Gorzej z wyglądem, bo to nie ich wina, że mają typowe ziemniaczane twarze ani moja zasługa, że jej nie mam, ot, tak się wylosowało przy tworzeniu postaci.
a z czego konkretnie?


@PiersiowkaPelnaZiol: @gardan: Zapewne pijecie do tego, że duma to zadowolenie "z własnych osiagnieć", a urodzenie sie w danym miejscu, nie jest osiągnieciem. Tylko to słowo ma również inne znaczenia.

Duma to również poczucie własnej godności i wartości. Możesz mieć dumę z powodu czegoś na co wpływu zdecydowanie nie masz, natomiast nie wstydzisz się tego.

Możesz być np. osoba która wstydzi się swojego pochodzenia lub być dumnym