Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja z wczoraj.

Wyjście na miasto ze znajomymi rzecz się dzieje w #uk Czterech Anglików ja i jeden Niemiec który przyjechał na tydzień do rodziny jednego z Anglików.

Ogólnie spoko ludzie. Po drogim pubie już widać że tworzymy zgrana paczkę rozmowy na różne tematy itd.

I nagle Niemiec do mnie z tekstem:

Niemiec: Wiesz ty nie wyglądasz na polaka.

Ja: Co?

Niemiec: No nie wyglądasz i nie zachowujesz się jak Polak (tonem jakby mi mówił komplement)

Ja: To tak jakbym ci powiedział że nie wyglądasz na Niemca

Niemiec: To co innego

Jak dla mnie to jest właśnie rasizm w czystej postaci. Typ myślał że zrobi mi przyjemność jeśli powie że nie wyglądam na polaka. Co trzeba mieć nasrane w mózgu? Pewnie od dziecka był uczony ze polacy to jacyś podludzie. Był troche zdziwiony jak mu powiedziałem że jestem dumny z mojego pochodzenia i Polska jest pełna normalnych ludzi.

#niemcy #rasizm #emigracja #polak
  • 82
  • Odpowiedz
@peszmerd: uwielbiam czytać rozmowy dorosłych z dziećmi, ty sie produkujesz piszesz normalnie a jakiś pryszczaty 17 latek w okresie buntu pisze ci, ze polskość można uprawiać tylko w Polsce xD

W ogóle mnóstwo tu idiotów sie zleciało - Niemiec uprawia zwykły rasizm, a wy cieszycie jape. Ciekawe czy do Syryjczyka albo Senegalczyka by tez tak powiedział „nie wyglądasz na Senegalczyka! To komplement!”. Macie wyprane mózgi i jesteście zakompleksionymi przegrywami.
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika:
Niemcy rzeczywiście tacy są, że nawet jak chcą powiedzieć ci komplement, to brzmi to jakby mówili coś w stylu "jesteś nadspodziewanie inteligentny jak na debila", ale nie dziw się, że mają o nas takie zdanie - gdy się wychowywali, Polacy dla nich byli dokładnie takimi ludźmi, jak dziś dla nas Ukraińcy, a do tego dzisiaj w całej Europie Polacy są oceniani przez pryzmat obecnego rządu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@TomaszFutbalista:

dzisiaj w całej Europie Polacy są oceniani przez pryzmat obecnego rządu

Nikt o to nie daje #!$%@?. Polacy wczoraj, dzis i jutro beda oceniani na podstawie stereotypow.
  • Odpowiedz
@peszmerd: Nie zgodzę się, dużo ludzi pyta się o sytuację polityczną w Polsce.

Aha i moim zdaniem oczywiście moża kochać ojczyznę mieszkając w innym kraju, ale nie można nazywać się patriotą (z reguły, bo zapewne nic dla Polski na tej obczyźnie nie robisz).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Optional: czyli patriota moze tylko mieszkac w Polsce? A jak zrobie funty i zainwestuje je w Polsce to tez nie jestem patriota? Czy juz wtedy jestem?

Duzo ludzi czyli kto? Kasjerka? Mechanik? Wydaje mi sie, ze ludzie maja swoje problemy w swoim kraju i srednio ich obchodzi dziki kraj za Odra.
  • Odpowiedz
Dużo moich znajomych, w większości pracowników korpo.

Dlatego napisałem z reguły, oczywiście mogą być i pewnie są przypadki kiedy ktoś mieszkając zagranicą robi dla Polski więcej niż niejeden w kraju. Ale większość ludzi zapewne nic takiego nie robi. Najgorzej z punktu widzenia kraju wypadają Ci, którzy wyjechali zaraz po szkole czy studiach i nie zamierzają wrócić. Tacy ludzie dla kraju to ciężar, żaden z nich pożytek. Ale może kupią bluzę z husarią
  • Odpowiedz
nie mozna byc patriota i zyc na obczyznie?


@peszmerd: W sytuacji, gdy w kraju masz wolność i suwerenność? Nie. Nie dokładasz się do PKB, nie udzielasz się społecznie w kraju, nie jesteś zaangażowany w kraju. Siedzisz sobie gdzieź w piździe i uprawiasz "dumę z pochodzenia".
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to jest właśnie rasizm w czystej postaci.


@mielonkazdzika: zaden rasism. taka prawda, ze jestesmy brzydcy i zaniedbani. zwlaszcza to drugie. w dodatku zniszczeni ciezka praca przez januszy biznesu, a takze taka a nei inna sytuacja polskiej gospodarki, historii itp
  • Odpowiedz