Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja z wczoraj.

Wyjście na miasto ze znajomymi rzecz się dzieje w #uk Czterech Anglików ja i jeden Niemiec który przyjechał na tydzień do rodziny jednego z Anglików.

Ogólnie spoko ludzie. Po drogim pubie już widać że tworzymy zgrana paczkę rozmowy na różne tematy itd.

I nagle Niemiec do mnie z tekstem:

Niemiec: Wiesz ty nie wyglądasz na polaka.

Ja: Co?

Niemiec: No nie wyglądasz i nie zachowujesz się jak Polak (tonem jakby mi mówił komplement)

Ja: To tak jakbym ci powiedział że nie wyglądasz na Niemca

Niemiec: To co innego

Jak dla mnie to jest właśnie rasizm w czystej postaci. Typ myślał że zrobi mi przyjemność jeśli powie że nie wyglądam na polaka. Co trzeba mieć nasrane w mózgu? Pewnie od dziecka był uczony ze polacy to jacyś podludzie. Był troche zdziwiony jak mu powiedziałem że jestem dumny z mojego pochodzenia i Polska jest pełna normalnych ludzi.

#niemcy #rasizm #emigracja #polak
  • 82
@Simon420: gdyby chodziło o samo zachowanie to jeszcze ok, bo jak sam zobaczyłem jaki chlew robi spora część Polaków tam (tacy typowi dawni emigranci - mieszkają od 10 lat, a nawet nie znają języka) to momentami mi było wstyd się przyznawać skąd jestem. Gorzej z wyglądem, bo to nie ich wina, że mają typowe ziemniaczane twarze ani moja zasługa, że jej nie mam, ot, tak się wylosowało przy tworzeniu postaci.
a z czego konkretnie?


@PiersiowkaPelnaZiol: @gardan: Zapewne pijecie do tego, że duma to zadowolenie "z własnych osiagnieć", a urodzenie sie w danym miejscu, nie jest osiągnieciem. Tylko to słowo ma również inne znaczenia.

Duma to również poczucie własnej godności i wartości. Możesz mieć dumę z powodu czegoś na co wpływu zdecydowanie nie masz, natomiast nie wstydzisz się tego.

Możesz być np. osoba która wstydzi się swojego pochodzenia lub być dumnym
@mielonkazdzika No slucham... chciałeś pokazać jaki jesteś fajny ale w komentarzach jednak widać że coś nie pyklo.
Dodając ten wpis na wypoku właśnie potwierdziła że jednak jesteś jak większość polakow.

A prawda jest taka, że Niemiec pojechał po Tobie jak po burak suce.
Właśnie dlatego, że w gruncie rzeczy masz rację. On uważa polakow za podludzi A Ty przejawiales najwidoczniej jakieś oznaki rigczu.
Najlepsze jest to, że usłyszałes to jak już był
@Hadzi:

Mamy taki wizerunek jaki mamy przez patusów którzy wyjeżdżają zagranice.


A polskie emigrujace patusy maja taki wizerunek jaki nabyli w Polsce. Moze nawet od Ciebie sie go uczyli.
@mielonkazdzika: Niemcowi powiedziałem że przełamuje wizerunek stereotypowego Niemca wg Polaków... my myślimy że oni tacy nudni, poukładani z hajsem a koleś spał nieogolony #!$%@? pod kocem na tarasie pod gołym niebem w Tel Avivie i co rano konserwa i piwerko xd śmiał się
@Mariusz30: yyyy Nie. Ja sobie radzę w swoim kraju, nie muszę jechać na magazyn do Anglii czy Holandii.

Poza tym zaznaczyłem, że chodzi o patusów, a nie każdego, kto jedzie za lepszą pracą na zachód.
@Hadzi: Dobra, dobra... Czyli zgadzamy sie, ze nie kazdy kto wyjechal to patus ale kazdy polski patus jednak zostal patusem juz w Polsce. Na Tryglawa i Sworaga przestancie ich juz w tej Polsce chodowac bo co sobie o nas pomysla, zakompleksiony rodaku.

Kazdy patus tez mowi, ze sobie radzi. Fajny kraj w ktorym rodacy maja problem bo inni wyjechali bo przeciez ja sobie radze to pewnie inni to patologia.
@peszmerd: uwielbiam czytać rozmowy dorosłych z dziećmi, ty sie produkujesz piszesz normalnie a jakiś pryszczaty 17 latek w okresie buntu pisze ci, ze polskość można uprawiać tylko w Polsce xD

W ogóle mnóstwo tu idiotów sie zleciało - Niemiec uprawia zwykły rasizm, a wy cieszycie jape. Ciekawe czy do Syryjczyka albo Senegalczyka by tez tak powiedział „nie wyglądasz na Senegalczyka! To komplement!”. Macie wyprane mózgi i jesteście zakompleksionymi przegrywami.
@mielonkazdzika:
Niemcy rzeczywiście tacy są, że nawet jak chcą powiedzieć ci komplement, to brzmi to jakby mówili coś w stylu "jesteś nadspodziewanie inteligentny jak na debila", ale nie dziw się, że mają o nas takie zdanie - gdy się wychowywali, Polacy dla nich byli dokładnie takimi ludźmi, jak dziś dla nas Ukraińcy, a do tego dzisiaj w całej Europie Polacy są oceniani przez pryzmat obecnego rządu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Optional: czyli patriota moze tylko mieszkac w Polsce? A jak zrobie funty i zainwestuje je w Polsce to tez nie jestem patriota? Czy juz wtedy jestem?

Duzo ludzi czyli kto? Kasjerka? Mechanik? Wydaje mi sie, ze ludzie maja swoje problemy w swoim kraju i srednio ich obchodzi dziki kraj za Odra.
Dużo moich znajomych, w większości pracowników korpo.

Dlatego napisałem z reguły, oczywiście mogą być i pewnie są przypadki kiedy ktoś mieszkając zagranicą robi dla Polski więcej niż niejeden w kraju. Ale większość ludzi zapewne nic takiego nie robi. Najgorzej z punktu widzenia kraju wypadają Ci, którzy wyjechali zaraz po szkole czy studiach i nie zamierzają wrócić. Tacy ludzie dla kraju to ciężar, żaden z nich pożytek. Ale może kupią bluzę z husarią