Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja z wczoraj.

Wyjście na miasto ze znajomymi rzecz się dzieje w #uk Czterech Anglików ja i jeden Niemiec który przyjechał na tydzień do rodziny jednego z Anglików.

Ogólnie spoko ludzie. Po drogim pubie już widać że tworzymy zgrana paczkę rozmowy na różne tematy itd.

I nagle Niemiec do mnie z tekstem:

Niemiec: Wiesz ty nie wyglądasz na polaka.

Ja: Co?

Niemiec: No nie wyglądasz i nie zachowujesz się jak Polak (tonem jakby mi mówił komplement)

Ja: To tak jakbym ci powiedział że nie wyglądasz na Niemca

Niemiec: To co innego

Jak dla mnie to jest właśnie rasizm w czystej postaci. Typ myślał że zrobi mi przyjemność jeśli powie że nie wyglądam na polaka. Co trzeba mieć nasrane w mózgu? Pewnie od dziecka był uczony ze polacy to jacyś podludzie. Był troche zdziwiony jak mu powiedziałem że jestem dumny z mojego pochodzenia i Polska jest pełna normalnych ludzi.

#niemcy #rasizm #emigracja #polak
  • 82
@peszmerd: Dają, będąc w Niemczech i Holandii rozmawiałem z ludźmi na temat polityki, zarówno polskiej, jak i niemieckiej, niderlandzkiej i "globalnej". Pewnie wielu Niemców nie gada o polityce, bo po prostu się nią nie interesuje, ale jeśli ktoś śledzi tamtejsze media, to ciężko mu mieć dobrą opinię na temat Polaków jako ogółu.
@terwer358 Następny emigrant co jest wielkim Patriotą za granicami swojego kraju pewnie z godłem Polski Walczącej.
Możesz się czuć Polakiem ale nie gadaj o patriotyzmie żyjąc poza krajem w którym nie ma wojny a w którego życiu i rozwoju nie uczestniczysz poza postami w internetach.
Najgorsze są te wszystkie pieprzone Polonie, gdzie ludzie mieszkają na stałe i nie mają zamiaru wracać do kraju, ale głosować to #!$%@? będą. To jest chore, że decydują o kraju w którym nie chcą żyć, wielcy patrioci.
@mielonkazdzika ale przecież to prawda kolego. Przykro to mówić ale większość rodaków za granicą to patusy. Ta "Polska morda" Boguslawa Lindy jest bardziej prawdziwa niz kiedykolwiek. On szczerze chciał cie skomplementowac a ty udajesz obrażonego, twierdzac że Polacy nie sa na ogół #!$%@?? ;) Daj spokój
@srogie_ciasteczko kompletnie sie nie zgadzam. Po pierwsze i najważniejsze dalej to obywatele Polski twoja subiektywna opinia jest gówno warta. Po drugie często przez patrzenie z zewnatrz na gospodarke i społeczeństwo maja czystszy obraz dobrego toru i napewno wieksze doświadczenie jak dzialaja inne systemy - statystycznie jest ich duzo mniej niz ludzi mieszkajacych w Polsce nie majacych bladego pojecia na co glosuje i jak sa tego implikacje. Także skieruj swój gniew w inna
@m0rgi smiem twierdzić za patriotyzm dostaje dobrego kopa zs granicą kraju. Codziennie jest ci przypominane twoje pochodzenie, cos o czym nie myslisz raczej na codzien mieskajac w Polsce.
@Krzakol: Ja tam czasami myślę o Polsce mieszkając tu i to w pozytywnym sensie, że nie chciałbym mieszkać gdzie indziej. Umiarkowany klimat, brak poprawności politycznej (PC), brak arabów, dużo zieleni i bezproblemowy dostęp do wody pitnej w kranie, dość dobry rozwój gospodarczy i wzrost poziomu życia, dobry i szybki internet. Same plusy które widać dobitnie jak się pojedzie na wakacje.
@Vivadis idziesz na latwizne i emigrujesz :D tego tematy to zawsze takie kopalnie bredni, że słów mi brakuje. Mysle że pójście na latwizne to właśnie wegetacja w kraju, w którym zmiany sa tylko na gorsze - i przyjmowanie ich wiernie na klate jak powstańcy :D wielcy męczennicy i ludzie pracujący na dobro Polski, smiechu warte.

Emigracja nie jest latwizna a przestawieniem całego swojego zycia pod względem kulturowym, językowym, otoczenia. Strefa komfortu sie
@Krzakol kilka razy zmieniłem swoje życie. Z podlubelskiej wsi pojechałem do Warszawy w której spędziłem ponad 17 lat, w między czasie kilka przeprowadzek, ślub, rozwód, 3 razy zmiana pracy zawsze na lepsze, całkiem wysokie stanowisko w pracy. 8 lat temu wyjazd do kraju z 3 językami, zaczynanie od zera, znów jako robol, nauka języka, otrzymanie paszportu, ciągle zmiany pracy na lepsze, przeprowadzka, dziecko.
Tak więc trochę się tych doświadczeń nazbierało. ( ͡
@Krzakol #!$%@? głupoty. Argument że widzą sytuację z boku, to jakby tłumaczyć, że obcokrajowcy też powinni głosować w naszych wyborach. To że są z pochodzenia Polakami też gówno znaczy, jeżeli nie zamierzają tu mieszkać i ich wybory, dotyczące polityków na nich nie wpłyną.