Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#!$%@? mnie już strzela. Jak znaleźć prace junior programisty w Warszawie? Ostatnio jakiś kuc na wykopie stwierdził, że nie będąc studentem PW/UW nie ma szans już na bycie programistą. 4programmers podobnie, tylko, że tam czytam, że obecnie na wejście w rynek jest za późno, bo chętnych jest za dużo i firmy mogą przesiewać CV wybierając samych studentów topowych uczelni. Masakra, jak przez 2 lata marketingu szkół programowania wejście na rynek pracy zostało tak utrudnione. Byłem na targach pracy ostatnio i firmy poszukujące studentów, uwaga, szukają ludzi z doświadczeniem.

Czy naprawdę nikt nie rozumie, że to całe poletko IT to outsourcing i jak nie będą przybywać nowi ludzie to się wszystko stąd zawinie? Co za #!$%@? rynek. Januszerka ta sama co w innych zawodach. "noo mlask mlask kwiiiii bardzo fajne CV, rozmowa super, ale nie masz doświadczenia więc #!$%@?...aaa.. pierwsza praca? no nie masz doświadczenia #!$%@?" a potem "ehh nie ma pracowników, no skąd mam ich wziąć bo te studenty nic nie potrafią". Mam kolegów studentów 2-3 rok różnych uczelni: PW/UW/WIT/PJATK i problem jest ten sam - nikt nie chce studentów, a co dopiero samouków. Coraz mniej ludzi na roku pracuje. Coraz częściej spotykam przypadki, gdzie dopiero ktoś po magisterce prace znajduje. Jak się wyróżnić w takim tłumie przebranżawiaczy?

#programowanie #pracait #pracbaza #januszebiznesu #naukaprogramowania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 85
@warning_sign: Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie. Przypominam, że CV jest głównie po to, żeby przebrnąć przez etap HRowego odsiewu. A jak wiadomo HR jest z zasady mało techniczny, więc wszelkie paski postępu, które pozwalają im ocenić kandydata są jak najbardziej ok (byle by te paski nie były zapełnione poniżej 50% bo już stwierdzą, że kandydat do dupy XD)
@warning_sign: no tak zapomniałem dopisać. Nie warto używać słupków albo znajomości języka 4/5 bo co to oznacza? Przecież nawet dobry senior nie zna całego języka w 20%, to są milirady linii kodu i funkcji tworzone przez kilkanaście lat. Personal profile jest dobry pod warunkiem, że będą w nim 2-3 konkretne zdania, a nie opis życia. Ten opis z przykładu jest zdecydowanie zbyt długi. Bardziej chodziło mi o ogólną stylistkę, mase CV
a tutaj proszę bardzo, oto wasza konkurencja. Człowiek, który w 3 miesiące opanował Javę, Androida, JavaScripta i Angulara, Springa, Hibernate, Typescript. A to wszystko w 3 miesiące bootcampu. No i przykład idealnego CV, znalazłem w temacie pt. "Dlaczego nie mogę znaleźć pracy" na pewnym forum: https://ibb.co/cwq4Je
@kabdul: To z 4programmers jeżeli dobrze pamiętam. Tam to widziałem

Człowiek, który w 3 miesiące opanował Javę, Androida, JavaScripta i Angulara, Springa, Hibernate, Typescript. A to wszystko w 3 miesiące bootcampu.


Nawet nietechniczny HR już bedzie wiedział, że tak naprawdę nie opanował. Mam kontakt z kobietami HR bo biore udział w rekrutacjach i one nie są takie głupie za jakie je się uważa. Albo ja tak trafiam.
@marek_sucharek666: Z jakiego niby powodu? Od dobrych 4 lat na studia sie w IT już nie patrzy, jak nie dłużej - byle szybko do roboty trafić, a potem już z górki jest.
Prowadze rozmowy kwalifikacyjne i widze że ludzie po studiach potrafią mówić głupsze rzeczy niż ludzie po bootcampie :)
@marek_sucharek666: Człowieku, piszę Ci że prowadzę rekrutacje i nie patrzymy na to kto jaką uczelnie skończył, czego Ty nie rozumiesz?
Chyba w januszexach sprawdzają, albo korzystają z tego jako metody do "odsiania" części kandydatów.
@warning_sign: @veranoo: Glupoty gadacie. Ja co prawda pierwsza prace w IT zaczalem w wieku 18 lat (hardware), teraz pracuje jako analityk BI (21 lvl here), juz nie junior. Ostatnio zagadalem do szefowej, ze przydalaby mi sie pomoc w pracy, to zapytala czy mialbym kogos do polecenia, bo ciezko jest kogos na juniora znalezc. Polecilem kolezke, ktory studiuje na PJATK zaocznie, zero doswiadczenia w branzy, ale wiem , ze kumaty bo
@AnonimoweMirkoWyznania wy chyba poważnie myślicie że praca wam się po prostu należy. Załóż firmę, zacznij zarabiać, jak Ci przyjdzie zatrudnić 5, 10, 50 pracownika to może zrozumiesz, że firmy zatrudniają ludzi po to aby DLA NICH zarabiały, nie wnisisz nic do firmy, nie zarabiasz dla niej, na jaki ch. ktoś ma cię przyjmować?
Polecilem kolezke, ktory studiuje na PJATK zaocznie


@pejczi: Pełno tych dowodów anegdotycznych. Tak firm przyjmą kumatych ludzi. Tylko sprawa wygląda tak, jak mówicie "ja się dostałem" czy "moj kolega się dostał" i jest łatwo to trochę głupota nie? Jak ktoś miał zajęcia z statystyki to wie że takie coś o kant stołu można potłuc. Generalnie nie ma statystyk na ten temat ale patrząc na ilość wpisów "kurła nie przyjeli mnie na
@CukrowyWykop: Ale ja tu nigdzie nie insynuowałem statystyk, ze wiekszosci sie udaje/nie udaje, a jedynie przytoczyłem przykład z pierwszej ręki. I jak dobrze zauważyłeś - była to anegdota.
Student infy: Ja również miałem problem ze znalezieniem pracy i też jestem z Warszawy. Uczyłem się praktycznie od początku studiów po kilka godzin dziennie i po roku nauki zacząłem wysyłać CV. 3 miesiące wysyłania CV i tylko 1 zaproszenie na rozmowę, na której dowiedziałem się, że jednak czego innego oczekiwali od studenta(w treści ogłoszenia było wyraźnie napisane - wiedza akademicka z Javy i SQL a byłem głównie przepytywany z frameworków których
1551afag2: Ja mam jeszcze gorzej. Od początku studiów skupiłem się na programowaniu i szukaniu pracy. Ostatnio w domu coraz gorsza sytuacja finansowa i jestem zmuszony do podjęcia pracy i utrzymania sam siebie całkowicie. Niestety, w innych dziedzanach IT jest tak samo. Na początku szukałem pracy jako programista, wymagania: dwa języki w stopniu niezłym, najlepiej backendowy + python lub backend + js. Do tego koniecznie po 2 frameworki do każdego z nich.