Wpis z mikrobloga

Nie ma co ukrywać, w Polsce na drogach jest dzicz, agresja, brak szacunku dla innych uczestników ruchu i generalne dziadostwo. Ciężko stwierdzić skąd to się bierze, ale byłbym mega szczęśliwy, gdyby sytuacja się znacząco poprawiła. Naprawdę ludzie, którzy przyjeżdżają (wracają) do Polski z #uk albo z #norwegia muszą się najpierw przyzwyczaić do tutejszych dzikich zachowań i przez pierwsze dni są w szoku od nadmiaru agresji, ryzykownego stylu jazdy i łamania przepisów. Moja propozycja na uzdrowienie sytuacji to coś podobnego do aresztu domowego z wykorzystaniem opasek dozoru elektronicznego z GPS na nogę XD Szczególnie niebezpieczni piraci dostaliby taką opaskę na rok i zachowali prawo jazdy. Jeżeli system rozpoznałby, że delikwent jedzie więcej niż dajmy na to 95 km/h, trafiałby na miesiąc do paki. Po wyjściu cyk znów opaska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcesz jechać autostradą, sorry, poszalałeś już, jedź z tirami na prawym pasie, chcesz z kimś jechać, spoko, ale niech jedzie przepisowo, bo pójdziesz siedzieć, nie ufasz temu komuś, sorry idź na pieszo, chcesz jechać pociągiem, też spoko, system powinien rozpoznać, że jesteś na trasie kolejowej. Gdyby do tego dodać jeszcze mapę prędkości dopuszczalnych, której w Polsce nie ma, to już w ogóle bajka. Ale by ich dupa piekła XD

#samochody #motoryzacja #prawojazdy #kierowcy #jakjagardzeruchemdrogowymwpolsce #brd
pogop - Nie ma co ukrywać, w Polsce na drogach jest dzicz, agresja, brak szacunku dla...

źródło: comment_wLYqRWs9b3fAo3aXaucfLiBR6WYcPvHA.jpg

Pobierz
  • 72
@pogop: ludzie nigdy nie zrozumieją, że prędkość to nie jest problem xD Największe zagrożenia tworzą ludzie w starych francuzach i vagach które same w sobie są niebezpieczne, mają opony z dupy i do tego kierowcy jeżdżą mega agresywnie - nie wpuszczają innych do ruchu, szeryfują, nie patrzą się dookoła siebie i nie dostosowują prędkości do warunków.

No ale pewno, każdy argument dobry by dawać kolejne narzędzie kontroli nad ludźmi xD

http://prentki-blog.pl/ilosc-wypadkow-a-marka-i-ilosc-zarejestrowanych-samochodow-jak-wypada-bmw/
@sorek:

działa, infrastruktura

Sugerujesz, że w Polsce jest słaba infrastruktura? Trochę się jednak zmieniło przez ostatnie 10 lat. W Irlandii infrastruktura jest znacznie gorsza, a śmiertelność na drogach mimo to 2x mniejsza. Polacy na drogach to po prostu ruska dzicz i infrastruktura tego nie zmieni.
@peszmerd: kiedyś niemal ful, obecnie 0 (wiem gdzie fotoradary xD). Co więcej, jeżdżę rocznie po 60k km w róznych krajach europy i bardzo często powyżej dopuszczalnej prędkości. I jak najbardziej mam czelność wypowiadać się w temacie z bardzo prostego powodu - nigdy nie miałem niebezpiecznej sytuacji na drodze spowodowanej przez moją jazdę, nigdy nie miałem wypadku ani stłuczki (raz na parkingu xD) tak więc jak najbardziej mogę wypowiadać się w temacie
Sugerujesz, że w Polsce jest słaba infrastruktura?

Bardzo słaba, mało dwupasmówek/autostrad na których można oszczędzić czas więc wszyscy cisną po małych drogach - te są najbardziej niebezpieczne. W porównaniu do Niemiec czy UK jesteśmy 100 lat za murzynami.

W Irlandii infrastruktura jest znacznie gorsza, a śmiertelność na drogach mimo to 2x mniejsza.


@chemik_kieszyk: a wiesz, że tam ludzi jest dużo, dużo mniej niż w Polsce i jest pełno terenów pustych? Bardzo