Wpis z mikrobloga

jutro planuje iść po raz pierwszy naprawdę na siłke (ʘʘ)

mam tylko takie kilka małych pytań
nie będę ukrywał, że idę ze względu na to bo mam wyjeabny bemben niczym oskarek (cola, mak, kfc dają się we znaki)
wzrost 175 waga 75kg
głównie strasznie zależy mi żeby zrzucić ten brzuch i coś zacząć sobie powoli rzeźbić

z racji tego, że to ma być mój pierwszy prawdziwy kontakt z siłownią to na co zwrócić uwagę w sensie
co najlepiej robić żeby zrzucić ten brzuch?
poszukać jakichś planów treningowych na necie, a może kupić jakiś plan + diete?
zaopatrzyć się w jakieś odżywki? ( jeśli tak to jakie )
no i jakieś porady dla nowicjusza ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mirkokoksy #silownia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@duszek360: oto moje gówniane porady.

- usuń z diety gówniany cukier, zastąp go zieleniną i pysznym mięsem, biały cukier i syropy glukozowo-fruktozowe to śmierć i najgorszy śmieć.
- spróbuj żyć jakiś czas nie jedząc chleba i gardząc słodkimi napojami, to jest niezwykle skuteczne
- podciąganie na drążku to ćwiczenie królów
- bieganie jest spoks, super jest np robić sobie jakieś podbiegi pod
  • Odpowiedz
@duszek360:

Jak idziesz sam i będziesz chciał ćwiczyć a nie tylko biegać i jeździć to dobrze by było by ktoś ci powiedział jak to robić by się nie zabić. Nawet głupie wyciskanie na ławce nie jest takie prosto jak mi się z początku zdawało.

Najlepiej z początku nie z-----ć się. Na spokojnie. Bez
  • Odpowiedz
@duszek360: OK, szybka droga do zrzucenia brzucha:

1.liczysz zapotrzebowanie kcal i ucinasz 300-500
2.ściągasz myfitnesspala, robisz dziennik i zaczynasz się monitorować, powinieneś mieć ~1.8kg białka na kg masy ciała, resztę makroskładników póki co olej, byleby kcal się zgadzały (staraj się z w miarę "zdrowych" produktów, jakieś 80/20 czy 70/30 zdrowego żarcia do niezdrowego).
3.Bierzesz jakiś trening z polecanych (FBW sakera/GSLP/Stronglifts/SS) To nie ma znaczenia, który, one i tak są strasznie podobne.
4. Ogarniasz jak robić ćwiczenia na yt, ewentualnie/i podbijasz do jakiegoś typa żeby ci pokazał (np do trenera, ale niekoniecznie, raczej każdy
  • Odpowiedz