Wpis z mikrobloga

Jaki kur.. mamy rynek pracownika, gdzie brakuje rak do pracy? Dlaczego firmy wielu osobom rowniez tym na tagu #pracbaza nie odpowiadaja? Wielu znajomych szuka pracy w calej Polsce, maja nawet wieksze kwalifikacje niż wymagane i co?

Przeciez osoby wyksztalcone poszukujace pracy powinny byc wchlaniane. Ale tak sie nie dzieje.
Co to za propaganda? Place stoją w miejscu a nie rosną.

#praca
lronman - Jaki kur.. mamy rynek pracownika, gdzie brakuje rak do pracy? Dlaczego firm...

źródło: comment_nUqhXfLzt1eNdOdVHjJ1AI03qVQ0NpXr.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lronman: nie ma rak do pracy, nie ma monterow, spawaczy, wykwalifikowanych pracownikow wszelakich zawodow fizycznych a nie n-----------i po c-----------h xD sam nie moge znalezc porzadnego montazysty meblowego juz od dlugie czasu a w miescie 80k mieszkancow place 4k netto na start, roboty dla ulomnych robia ukraincy a rynek studentow jest zapchany

jeszcze raz napisze, BRAKUJE RĄK DO PRACY, a nie urodzonych po 95 roku kruluf rzycia po c---o studiach
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: a to prawda u nas brakuje specjalistów od prac tzw fizycznych bo wszelakiego rodzaju zarządzających etc jest nadmiar, socjologów, filozofów etc aby tylko papier mieć¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@lronman trochę p--------z... u mnie w robocie na produkcji już 3. podwyżkę dostali w ciągu roku, a kadrowa włosy z głowy wyrywa, żeby znaleźć kogoś na ślusarnię, a co dopiero na operatora czy tam programistę robota spawalniczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lronman: Może problem jest w tym, że gdy brakuje kwalifikacji, to wymaganie na starcie 3 tys. na rękę jest nierealne? Bo tam gdzie nie trzeba mieć specjalistycznych umiejętności chętnych zawsze znajdują. A tam gdzie trzeba szkolić i wspinać się po (ah, ah, poetycko) szczeblach kariery mało kto chce startować za niższe pieniądze.

Nie mówię oczywiście o pracodawcach dla których minimalna krajowa i umowa o pracę to warunki królewskie za które
  • Odpowiedz
@lronman: Mam doświadczenie w branży, studia inżynierskie i na wiosnę po 70 wysłanych cv (nie na pałę) miałem dwie rozmowy... Rynek rozkapryszonych panienek z hr-ów co nie czują tego czegoś jak otwierają cv. Na skrzynce 100 cv, a do kierownika działu który chce pracownika mówią że nie ma nikogo xD No przecież widziałem w praktyce xD
  • Odpowiedz