Wpis z mikrobloga

Hej mirki,

Jakiej dystrybucji linuksa się teraz używa?

Przeszedłem w swej karierze przez #gentoo oraz #archlinux (różne DM/WM) a finalnie wylądaowałem na #ubuntu z KDE z racji tego, że w pracy nie mam czasu grzebać jednakże gdy coś się w tym ustrojstwie popsuje to dopiero wtedy zauważam ile to ma nadmiarowych komponentów i suma sumarum marnuję czas na debugowanie tego.

Zapraszam do dyskusji ( ͡º ͜ʖ͡º)

#linux #desktop
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kremowczan_wadowicjanu: ja bym powiedział że Ubuntu się nie umywa do minta w najmniejszym nawet stopniu, to że Linux kojarzy się z Ubuntu to wdlg mnie zbrodnia bo to zdecydowanie najgorsze distro jakiego kiedykolwiek używałem. Po paru latach pracy i zabawy linuxami doszedłem do wniosku że albo Debian albo mint. Dostajesz wszystko out of the box, fajna obsługę flatpaka, mnóstwo tooli, do backupu, do aktualizacji, tworzenia zrzutów całego systemu, których ja osobiście
okkindel - @kremowczan_wadowicjanu: ja bym powiedział że Ubuntu się nie umywa do mint...

źródło: comment_M34eZS5mshI8Wmtp52yCHneCOJ1WyXME.jpg

Pobierz
@kremowczan_wadowicjanu: Mint to jest "ulepszone" Ubuntu, a Ubuntu to "ulepszony" Debian" - czyli cięższe i z nowymi błędami psującymi stabilność i więcej gigabajtów na dysku do tego mniej przetestowane i bardziej eksperymentalne