Wpis z mikrobloga

Czy portale typu pracuj.pl mają sens?

Szukam pracy. Mam wykształcenie średnie ale zamiast pić piwko w tym czasie pracowałem w sprzedaży i marketingu. Potem doszło zarządzanie projektami, SEO, SEM, UX, zarządzanie produktem etc. Obecnie mija mi 13 rok pracy zawodowej i postanowiłem znaleźć nowego szefa :)

W ciągu miesiąca wysłałem przez pracuj.pl 200 aplikacji. Zero odzewu. Cisza. 0/200.

Wkurzyłem się po pierwszym tygodniu. Nie lubię czekać więc zrobiłem research. Znalazłem 10 firm z #wroclaw #warszawa i #krakow (myślę nad przeprowadzką więc wybrałem trzy moim zdaniem najładniejsze miasta w Polsce) które wydały mi się interesujące. Pomailowałem i podzwoniłem, dotarłem do managerów przez linkedin etc. pisząc, że zainteresowała mnie ich firma i chciałbym pomóc ją rozwijać. Skutek?

8/10 firm poprosiło o CV.
6/8 firm zaprosiło mnie na spotkanie
Po rozmowie każda z tych firm złożyła mi ofertę.

Czy portale z pracą mają sens czy, co podejrzewam, panie i panowie z HR-u są taaaak strasznie zajęci że olewają zgłoszenia od ludzi z > 10 letnim doświadczeniem?

#pracbaza #takaprawda
#praca
  • 81
Niestety masz rację. Wkurzające jest to, że człowiek może spełniać wymagania, mieć chęć do pracy, naprodukuje się tych dokumentów, wysyła i dupa. Nikt tego nawet nie otworzy, więc kompetencje i doświadczenie nie grają tutaj nawet żadnej roli. W moim przypadku, tak na wysłanych 20 otwarte zostaną max. 2
@LordSidious: Panie, normalna sprawa, wysłałem jakieś 25 cefałek przez pracuj, zaznaczając opcję ile kasiorki chcę. Kilku pracodawców, otworzyło, odrzuciło, kilku otworzyło, rozpatrywało, odrzuciło.

Otrzymałem kilka bardziej lub mniej poważnych telefonów, finalnie byłem na 3 rozmowach. Miałem 3-4telefony które zakończyły się pytanie o zarobki (mi moze podałem widełki), bez przedstawienia jakiejkolwiek alternatywy/prób negocjacji. Jedna pani zapytała mnie czy składałem do firmy XXX bo Oni tam teraz rekrutują, no składałem, czego oczekuje, że
@LordSidious każde korpo to jeden wielki schemat. Wszystko musi być wg templetki. Standardyzacja i optymalizacja. Nie pasujesz do tabelki to ci zablokują awans albo pominą przy podwyżce.
@LordSidious nie wiem jak jest dokladnie od strony pracodawcy, ale wydaje mi sie za na skrzynkę przychodzi coś takiego, "Pracuj.pl. Ktoś aplikował na stanowisko, ktore oferujesz, zaloguj sie, żeby sprawdzić...". Czyli jesteś jednym z wielu. Wydaje mi sie ze lepszym sposobem jest sprawdzenie ogłoszeń na pracuj.pl następnie wejście na stronę potencjalnego pracodawcy, znalezienie kontaktu i przesłanie CV bezpośrednio na adres mailowy firmy bądź przez ich formularz
@etron: Uwierzyłbym gdyby nie to że parę takich ogłoszeń obszedłem dzwoniąc bezpośrednio do dyrektora wykonawczego i umawiając spotkanie. Na wstępie mówiłem, że mam tylko średnie. Efekt opisałem wyżej - chcieli mnie zatrudnić więc tak jak pisałem te wymagania to jeden wielki pic i masowanie ego ludzi z HRu.