Wpis z mikrobloga

Czy portale typu pracuj.pl mają sens?

Szukam pracy. Mam wykształcenie średnie ale zamiast pić piwko w tym czasie pracowałem w sprzedaży i marketingu. Potem doszło zarządzanie projektami, SEO, SEM, UX, zarządzanie produktem etc. Obecnie mija mi 13 rok pracy zawodowej i postanowiłem znaleźć nowego szefa :)

W ciągu miesiąca wysłałem przez pracuj.pl 200 aplikacji. Zero odzewu. Cisza. 0/200.

Wkurzyłem się po pierwszym tygodniu. Nie lubię czekać więc zrobiłem research. Znalazłem 10 firm z #wroclaw #warszawa i #krakow (myślę nad przeprowadzką więc wybrałem trzy moim zdaniem najładniejsze miasta w Polsce) które wydały mi się interesujące. Pomailowałem i podzwoniłem, dotarłem do managerów przez linkedin etc. pisząc, że zainteresowała mnie ich firma i chciałbym pomóc ją rozwijać. Skutek?

8/10 firm poprosiło o CV.
6/8 firm zaprosiło mnie na spotkanie
Po rozmowie każda z tych firm złożyła mi ofertę.

Czy portale z pracą mają sens czy, co podejrzewam, panie i panowie z HR-u są taaaak strasznie zajęci że olewają zgłoszenia od ludzi z > 10 letnim doświadczeniem?

#pracbaza #takaprawda
#praca
  • 81
  • Odpowiedz
@LordSidious podejrzewam, że widząc jakieś randomowe miasto w CV i zupełnie inne w ogłoszeniu hry podejrzewają, że po prostu nie przeczytałeś ogloszenia, może szukają kogoś na już a nie do przeprowadzki na za miesiąc czy dwa. Określ swoją dyspozycyjność i mobilność, oprócz tego, po prostu mógł się znaleźć ktoś lepszy na to stanowisko, brzydko, że nie podziękowali za udział bo mogą.
  • Odpowiedz
@weirdman: Myślisz, że nie mam dwóch identycznych CV do różnych miast? :) Sami HR-zy to polecają - CV dostosowane do oferty więc korzystam z ich wiedzy. Może i ktoś lepszy był, wiadomo, ale w 200 przypadkach na 200? :D
  • Odpowiedz
@kozabonzo: są firmy które ogłaszają się tylko przez pracuj, a duże korpo maja z pracuj.pl przekierowania do swoich portali rekrutacyjnych. W takiej opcji maila ciężko wysłać, poza jakimś adresem typu info@firma.com
  • Odpowiedz
@etron: wtedy zwykle działa kariera@firma.com albo praca@firma.com :) A jak nie to @ do sekretariatu z prośbą o kontakt do osoby odpowiadającej za dział X bo chciałbyś złożyć CV. :)
  • Odpowiedz
@LordSidious: Znalazłam pracę przez ten portal po miesiącu poszukiwań. Większość moich aplikacji nigdy nie została otwarta, co mnie nie dziwi, bo często firmy wykupują ogłoszenie na długo i wiadomo, że po miesiącu będą już najczęściej mieli kogoś wybranego. Później rozmawiałam z szefem i przyznał mi, że otworzył tylko kilkadziesiąt aplikacji losowo, bo było ich bardzo dużo, więc to też w dużej mierze kwestia szczęścia, czy akurat na Twoją aplikację trafi.
  • Odpowiedz