Wpis z mikrobloga

#rzeszow #studia #matura

Cześć wszystkim, jestem w klasie maturalnej. Jestem zdecydowany na maturę rozszerzoną z angielskiego i matematyki, przeglądając warunki rekrutacji często w Rzeszowie (URz, PRz i WSIZ) widzę jako dodatkowy język punktowany - fizykę z astronomią albo informatykę. Czy bez nich moje szanse dostania się bardzo maleją albo spadają do 0? Czy przy okej napisanej maturze z r. matematyki i r. angielskiego mogę liczyć na dostanie się na studia?
  • 22
@eclipse72: ogólnie to wsiz jak pisali wyżej. Urz to ez. Dostałem się na informatykę mając pozdawane tylko podstawowe przedmioty ( i biologię, która i tak tam się nie liczy). Znajomy rok młodszy chciał wiedzieć ile musi mieć żeby się dostać to zapisałem się żeby miał porównanie. Prz ma spore wymagania. Ogólnie to sporo znajomych nie dostało się tam.
@eclipse72: może warto podejść do fizyki, nawet bez większego przygotowania?
Ja tak zrobiłem i nie żałuję, bez żadnej nauki ( po technikum, fizyka tylko przez pierwszy rok) napisalem na 44% o ile dobrze pamietam. Nie pamiętam jak to było punktowane w rzeszowie, ale w łodzi na pewno były punktowane wszystkie rozszerzenia a nie tylko to najwyżej napisane, więc może warto podejść ot for fun, może parę punktów wpadnie. Jeżeli planujesz się
@eclipse72: jesli uwazasz fizykeza dodatkowy jezyk to lepiej przemysl czy w ogole podchodzic do tej matury :)
A powaznie: na jaki kierunek? Bo jak chcesz isc na polonistyke czy inne malarstwo artystyczne, to tylko zmarnujesz czas i energie.
No ja to rozumiem, ale chciałem się spytać jak jest w przypadku gdy ktoś zdawał tylko r. matematykę i r. angielski a fizykę albo informatykę już nie, czy jest szansa dostana się na studia czy bardziej znikoma.
@eclipse72:
Na PRz jakbyś bardzo chciał się dostać, to możesz złożyć podanie na AiR (próg mniejszy o kilkadziesiąt punktów od tego z infy), przebalować rok i na 2. rok przepisać się na informatykę. Ale musisz się przygotować na naukę zaawansowanych głupot. A programowanie na informatyce...to programowania jest już na AiR więcej. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale zastanów się dobrze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eclipse72 polecam zdawanie informatyki. Jeśli przez 5 lat nic się nie zmieniło, a podejrzewam, że nie to da się zdać ucząc się z arkuszów z poprzednich lat. Mówię o podstawie, ale na rozszerzeniu chyba jest podobnie