Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Korpo chciałoby takiego dostępu.

Czy jest jakaś opcja aby zezwolić na tem dostęp ale tak naprawdę nie zezwolić. Telefon ma roota a admin chce zaszyfrować mi telefon zanim pozwoli mi zalogować się na Emila.

Głupota wpiszę zapamiętywanie haseł na przeglądarce i na to samo wyjdzie z punktu bezpieczeństwa, tylko mniej wygodnie dla mnie.

Tel prywatny inw sumie nie korpo tylko coś innego

#android #korposwiat #bezpieczenstwo #exchange #office
Pobierz
źródło: comment_ChjB9RVPNAhQTtfHwcUdki4RjRavMYU5.jpg
  • 22
@wieniu: chodzi mi o "set storage encryption" - jak już zaszyfrujesz telefon, ustawisz te polisy na hasła i dojście dla Admina, to żeby się tego pozbyć, jedynym wyjściem będzie wipe telefonu.
@Oklasky: XPrivacyLua pozwala na zarządzanie uprawnieniami aplikacji w sposób w dużej mierze niezależny od zarządzania uprawnieniami samego systemu Android.
Dzięki temu można np. zezwolić (z poziomu Androida) aplikacji na dostęp do SMS (bo z jakiegoś powodu twórca aplikacji zablokował jej funkcjonalność w przypadku nieudzielenia zezwolenia), a z poziomu XPrivacyLua odmówić i finalnie aplikacji uniemożliwić dostęp do SMS-ów.
XPrivacyLua jest modułem Xposed. Czy działa z VirtualXposed - nie wiem, nie testowałem.
@botul: nieprawda, wchodzisz w ustawienia Device Administrator, wylaczasz admina i robisz co chcesz (w automatycznie wylaczy sie program do poczty). Szyfrowanie zostanie, ale to juz nie problem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xardas_pl: @botul: @wieniu:

To nie jest praca/korpo w sumie i nigdy ten email na korpo nie zostanie przeniesiony, w tym wypadku nikt nie oferuje dodatkowych telefonów a używanie tego na własnym to duże udogodnienie.
Z możliwości które rozważam to jak pisze kolega powyżej oraz auto przekierowanie na inny email, jeszcze tylko sprawdzę Outlooka czy nie mają dostępu bardziej rozdzielonego.
@Oklasky: jeśli nie oferują a chcesz to mieć to najlepszą opcją byłoby kupić jakiegoś midowego androida za 300-500zł i tam powiązać konto. plus jeszcze taki że na głównym bateria nie spierdziela i można w razie czego zostawić ten nowy w domu :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wieniu: @xardas_pl: @botul: to set storage encryption oznacza tylko tyle że urządzenie musi być zaszyfrowane - jak już masz zaszyfrowane, to warunki są spełnione i odhaczy w compliance że ok.Jak wylaczysz szyfrowanie to nie zsynchronizujesz poczty i tyle. Ty chcesz podłączyć się sam do poczty czy kazali z korpo? O ile nie ma szalonych adminów tam w korpo to Ci krzywdy nie zrobia, a jak się boisz to zawsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wieniu:
Muszę sprawdzić regulamin w takim razie

@Koliat:
Czytałem że w zależności od ustawień po stronie admina może być nawet auto czyszczenie po 10 nieudanych logowaniach


@xardas_pl:
Albo wziętych z ulicy, vide historia popularna na wykopie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oklasky: domyślnie automatyczny wipe jest wyłączony. Najlepiej poproś adminów o informację na temat konfiguracji serwera Exchange to będziesz wiedział jakie jest ryzyko
@Oklasky: mamy ponad 3k urzadzen i na kazdym po 10 nieudanych probach jest auto-wipe. Jeszcze nikomu samo z kieszeni sie nie wyczyscilo... a jak szkodnik zapomnial hasla to chociaz latwo mu bylo wytlumaczyc ze jeszcze tylko kilka prob i ustawi sobie nowe :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wieniu:
Nikt z obecnych nie przyznał się że w tym pracuje więc zadam pytanie z początku. Jaki jest sens dostępu do tych ustawień jeśli ktoś kto po przeczytaniu uprawnień zrezygnuje z Exchange, a może ustawić sobie dostęp z poziomu przeglądarki z zapamiętanym hasłem

(z wyłączeniem problemu na tel firmowym z już np zainstalowaną pocztą i uprawnieniami )

Czytałem również że jest to domyślne pytanie o uprawnienia przy podłączaniu do Exchange chyba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat@Koliat:

Najlepiej poproś adminów o informację


Za duże ryzyko zmiany polityki administracji o której nie zostanie się poinformowanym.
@Oklasky: zazwyczaj po prostu nie dostaniesz sie na OWA (Outlook Web Access) z poziomu internetu. Musialbys zestawic VPN etc. Ta aplikacja robi wszystko za Ciebie, do tego uniemozliwia Ci kradziez danych (blokowanie ctrl+c -> ctrl+v do innej aplikacji).
Jesli Twoja firma pozwala na dostep z kazdego kompa do OWA to Wasz admin ma zbyt niski poziom paranoji i pewnie bardzo szybko sie to zmieni.

Ja podczas testowania O365 przez Outlook mobile
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wieniu: apka z której korzystam to domyślna z LineageOS, K-9 nie działa

Ja podczas testowania O365 przez Outlook mobile tego okna tez nie widzialem.

( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeśli testowałeś ustawienia tego co sam zrobiłeś w pracy... a mówisz na to że masz ustawiony dostęp do uprawnień administratora...