Wpis z mikrobloga

  • 339
Śniadanie firmowe. Luźna gadka na temat imion polskich dzieci:
- [irlandczyk]: dlaczego tak mało chłopców w Polce ma na imię 'Karol'? To takie ładne imię i nosił je taki wielki człowiek?
- [amerykanka]: jaki człowiek?
- Karol Wojtyła
- nie znam
- no możesz nie znać go pod tym imieniem, ale chodzi o Jana Pawła II
- nie znam. Kto to?

I po śniadaniu ))¯_(ツ)_/¯

#dziendobry #takbylo #heheszki #pracbaza
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bardzofajnynick: nie chodzi nawet o to że się nim nie interesuje, chociaż nie poznanie choć odrobiny historii danego kraju jak się w nim mieszka kilka lat to raczej czysta ignorancja, ale tak byś mówił jakby to był polak za granicą, jak to jest AMERYKANKA to wporzo xD
chodzi o to że przy jego wszechobecności praktycznie nie ma opcji żeby przynajmniej nie była świadoma tego że kiedyś tam był papieżem polakiem,
  • Odpowiedz
@docent_kutz zdejmij mordeczko te klapki z oczu, otwórz umysł i wyjdź z tego zacietrzewienia.

chociaż nie poznanie choć odrobiny historii danego kraju jak się w nim mieszka kilka lat to raczej czysta ignorancja, ale tak byś mówił jakby to był polak za granicą, jak to jest AMERYKANKA to wporzo xD


cieszę się, że jesteś zdolny do takiej interpretacji, ale jak pisałem wyżej: sam byłem w sytuacji gdzie mieszkałem trochę dłużej, w
  • Odpowiedz
@bardzofajnynick: chodzi mi o to że jest taki wszechobecny że mieszkając tam kilka lat jest to po prostu niewykonalne, on jest praktycznie wszędzie

a nie poznanie podstaw historii i kultury kraju w którym się przebywa kilka lat to ignorancja, po pierwsze jest to wręcz trudne do wykonania, po drugie trzeba być naprawdę #!$%@? by przez kilka lat nie znaleźć choćby jednego dnia na zwiedzenie jakiegoś muzeum
  • Odpowiedz
@bardzofajnynick: Niekoniecznie, po prostu w Stanach nie ma aż tak dużó katolików to i papież średnio ich interesuje. Tylko na podstawie tego zdania to zbyt daleko idący wniosek.

Jakby nie było to w Stanach istnieją szkoły w których uczy się kreacjonizmu, oni z wiarą mają większe problemy niż my.
  • Odpowiedz
@Trae: Mam ciekawsze zajęcia. Jeśli masz odmienne zdanie w tym temacie to nie wiem skąd się urwałeś. Pewnie tak samo jak wielu Amerykańców sądzisz, że Europa to państwo a nie kontynent
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mareczek676: Nie podałeś mi żadnego konkretnego źródła. Jakie to były filmiki, czyje to były filmiki, co było ich treścią? Dalej - rozmowa z amerykańskim żołnierzem na pewno była fascynującym doświadczeniem, niestety, nie podałeś mi żadnych konkretów, więc muszę ją potraktować jako argument anegdotyczny. Więc pomogę ci i przedstawię ci dwa badania. Pierwsze przeprowadziła Biblioteka Narodowa z którego wynika, że w 2015 roku tylko 37% Polaków przeczytało całą książkę, jej fragment
  • Odpowiedz
  • 0
@Paczek_w_masle Nikt nie przewodzi bo nie mają kogoś takiego. Ale ktoś bardziej zainteresowany pewnie będzie widział, jak się nazywa premier Izraela czy dajmy na to duchowy przywódca Tybetu :-)
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle: ale Żydzi jak i Muzułumanie nie maja jednego przywódcy, w odróżnieniu do katolików. Ponadto papież to ważna osoba w polityce światowej, na takiej samej zasadzie wstyd nie wiedziec kim był kennedy
  • Odpowiedz
@wonix09: Nie znam tej dziewczyny, ale ja pracuję w Pradze z chyba 200 osobami z zagranicy (Czechów i Słowaków jest może 10) i generalnie nie wiedzą o Czechach NIC XD Poza tym, że Praga to stolica i płaci się tu koronami. Nie wiedzą, kto jest prezydentem, jakie są inne miasta (no dobra, znają Karlovy Vary, bo byli raz na jakiejś wycieczce), zero historii, o języku nie wspominając. Niektórzy po 2
  • Odpowiedz
@wonix09 heh. Z jednej strony zgadzam się z mirkami, którzy mówią że nie musiała tego wiedzieć. Założę się że większość Polaków nie ma pojęcia kto jest głową muzułmanów czy Żydów (mają kogoś takiego? xD). Ale z drugiej strony, jakiś czas temu była tu dyskusja o kimś, kto nie znał Andy'ego Warhola i większość mirko cisnęła, że jak można nie znać, toż to ignorancja i podstawowa wiedza xDD Tak więc Mirko ma
  • Odpowiedz