Wpis z mikrobloga

  • 339
Śniadanie firmowe. Luźna gadka na temat imion polskich dzieci:
- [irlandczyk]: dlaczego tak mało chłopców w Polce ma na imię 'Karol'? To takie ładne imię i nosił je taki wielki człowiek?
- [amerykanka]: jaki człowiek?
- Karol Wojtyła
- nie znam
- no możesz nie znać go pod tym imieniem, ale chodzi o Jana Pawła II
- nie znam. Kto to?

I po śniadaniu ))¯_(ツ)_/¯

#dziendobry #takbylo #heheszki #pracbaza
  • 81
  • Odpowiedz
@wonix09 zrozum że świat nie kręci się wokół tego kraju, w którym jeden prezydent staje na krześle, a drugi się wypina bo krzesła nie dostaje.

gratuluję wiedzy jeśli widziałaś jak ma na imię papież Franciszek, albo "głowy" innych dużych religii, ale świadczy to najwyżej o tym że nie jesteś hipokrytą. jeśli nie widziałaś, to cóż "minimalna widzę jednak trzeba mieć" ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 35
@Paczek_w_masle Piękny popis ignorancji. Nikt bo obie te religie są mniej scentralizowane. Muzułmanie do tego nie dość że mają od cholery Odolamów to jeszcze każdy ma swoje różne szkoły, więc @wonix09 nie może znać tych przywódców bo ich po prostu nie ma.

@bardzofajnynick Ignorancja to siła. JP2 pomijając aspekt religijny jest ważną postacią historyczną w kontekście zmian ustrojowych Europy Środkowej. Mieszkając lata w Polsce wypadałoby poznać przynajmniej podstawy jej historii najnowszej.
  • Odpowiedz
@ajawamwtedymowie ale wiesz że nie każdy kraj jest takim katolickim średniowieczem jak Polska i są na świecie ludzie, którzy po prostu się tym nie interesują? prezydent jednego z największych mocarstw, to jednak trochę co innego - polityka obiektywnie ma jednak większy wpływ na życie człowieka niż religia.

ta dyskusja moim zdaniem potwierdza w jak zacofanym kraju żyjemy. mimo że ludzie na co dzień być może nie wykrzykują haseł narodowców, to chyba jednak
  • Odpowiedz
@Herubin >JP2 pomijając aspekt religijny jest ważną postacią historyczną w kontekście zmian ustrojowych Europy Środkowej.

nie da się pominąć aspektu religijnego papieża, skoro to jego jedyna funkcja. w stanach symbolem zmian ustrojowych w Polsce jest pewnie Lech Wałęsa. ale nie oczekuję od nikogo, szczególnie z innego kontynentu, żeby znał to nazwisko.

wiem, że to zaskakująca informacja, ale Polska dla Amerykanów, to co innego niż Ameryka dla Polaków. bardziej na miejscu byłoby porównanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Herubin: jeśli w Polsce, to faktycznie ciężko kiedy dowiedzieć się choćby przypadkiem kim jest JP II. Co nie zmienia faktu, że jeśli ktoś nie żyje kościołem, to mało go interesują takie rzeczy.
  • Odpowiedz
@Herubin skoro tak mówisz ¯_(ツ)_/¯

mogę się odnieść jedynie do własnych doświadczeń. nie pracowałem co prawda wiele lat zagranicą, więc nie jest to dokładnie to samo, ale siedziałem kilka miesięcy w Tajlandii. o historii tego kraju wiem tyle, że nie został nigdy podbity, że jest tam monarchia i że król umarł. czyli pewnie tyle samo co siedząc całe życie w Polsce. z tego co wiem nie ma obowiązku nauki historii kraju do
  • Odpowiedz
  • 7
@Paczek_w_masle ale wiesz, ze jedna i druga religia nie posiadaja jednego przewodzacego? w judaizmie jeden rabin powie tak, drugi nie. W islamie jeden imam powie tak drugi nie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@wonix09 przeca w usa to głównie protestanci nie uznający papieża.
To tak jakby ona Cię zapytała czy wiesz kto to David Wilkerson lub Billy Graham, a później się śmiała, że nie. Oni też są znani na cały świat. Według ich kręgu kulturowego.
  • Odpowiedz