Wpis z mikrobloga

Domyślam się co czeka mnie w komentarzach, więc uprzedzam - kraje dobrobytu radzące sobie z tymi problemami dalekie są od neoliberalnego doktrynerstwa. Bo wiecie - gdy libertariańskie kuce szkalują Szwecję to wtedy tam jest socjalizm. Natomiast gdy poda się przykłady sukcesów tego państwa - wtedy to oczywiście wielka zasługa kapitalizmu xD A mówimy tu o I świecie - w biednych krajach kapitalizm sobie z tymi sprawami kompletnie nie radzi.

#antykapitalizm - obserwujcie, wbiliśmy już setkę! Razem rozbijemy prawicowy monopol na wykopie!
#neuropa #socdem #socjalizm #anarchizm #lewackalogika #bekazlibertarian #bekazkorwina #bekazprawakow #kapitalizm #wolnyrynek #lewackihumor #szwecja
3.....0 - Domyślam się co czeka mnie w komentarzach, więc uprzedzam - kraje dobrobytu...

źródło: comment_UxdBDhRK2IWSAVFeN8U8wfx45cGeczfF.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
zaczniemy nazywać socjalizmem każdą pomoc społeczną


@VeleiN: ale to to akurat domena prawaków, tak samo jak twierdzenie, że UE to komuna xD Do tego piję.

rozbić kapitalistyczny monopol prawaków na wykopie


@VeleiN: chodzi mi o sączącą się zewsząd neoliberalną propagandę.

Jeśli jest rozwinięty sektor publiczny w gospodarce, to można mówić o formie pośredniej między kapitalizmem a socjalizmem.
  • Odpowiedz
@3n3bl0: nie nie można. Jak to sobie wyobrażasz?

Własność trochę-prywatna (prywatna od pon-pt w godz 16-08 i całodobowo w soboty i niedziele).

Ceny w sklepach z ceną maksymalną ale tylko na niektóre produkty?
  • Odpowiedz
@VeleiN: nie, to co jasno napisałem ale zachowujesz się, jakby zrozumienie przekraczało twoje horyzonty umysłowe. Publiczna własność ma znaczący udział w gospodarce, występuje interwencjonizm rządowy oraz znacząca redystrybucja i dostępność świadczeń społecznych.
  • Odpowiedz
Warto wynotować jeszcze, że Szwecja, ma największy poziom uzwiązkowienia wśród krajów najbardziej rozwiniętych (aż 68 proc.).
  • Odpowiedz