Wpis z mikrobloga

Domyślam się co czeka mnie w komentarzach, więc uprzedzam - kraje dobrobytu radzące sobie z tymi problemami dalekie są od neoliberalnego doktrynerstwa. Bo wiecie - gdy libertariańskie kuce szkalują Szwecję to wtedy tam jest socjalizm. Natomiast gdy poda się przykłady sukcesów tego państwa - wtedy to oczywiście wielka zasługa kapitalizmu xD A mówimy tu o I świecie - w biednych krajach kapitalizm sobie z tymi sprawami kompletnie nie radzi.

#antykapitalizm - obserwujcie, wbiliśmy już setkę! Razem rozbijemy prawicowy monopol na wykopie!
#neuropa #socdem #socjalizm #anarchizm #lewackalogika #bekazlibertarian #bekazkorwina #bekazprawakow #kapitalizm #wolnyrynek #lewackihumor #szwecja
Pobierz
źródło: comment_UxdBDhRK2IWSAVFeN8U8wfx45cGeczfF.jpg
  • 47
@3n3bl0: Poglądy Korwina też nie są do końca libertańskie. Ale kuce to już kompletnie nic wspólnego nie mają. Wejdź sobie na tablice FB Korwina jak skrytykował 500+. Oburzone kuce go chciały żywcem pożreć ze złości.
@3n3bl0: Widze, ze kolega dzis w formie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiec pytanko, ktory kraj wyeliminowal te wszystkie 3 rzeczy?

Jako, ze domyslam, sie ze odpowiedz bedzie brzmiala jakos w stylu:

Jesli te 0.2% ma dla Ciebie takie znaczenie..


To pytam, ktore sa tego najblizej oraz najdalej i jakbys je generalnie sklasyfikowal na osi liberalne gospodarczo - nieliberalne gospodarczo. Gdybys sie jednak szarpnal na to, ze zaden,
@3n3bl0: Jakiś pomysł na to czy to tylko puste słowa? Mój szef zarabia pewnie ze 100k miesiecznie ja mam z tego parę procent i nie czuje się wyzyskiwany. W każdym momencie mogę uznać, że mi to nie pasuje i iść do pracy gdzie indziej. Gdzie jest granica? Wklejales grafikę o tym, że ileś osób nie ma domu a ileś stoi pustych. Jak często muszę się pojawiać w moim domu żebyś nie
@niepodszywamsiepodbiauka: Jest i te 80 %, nawet na komiksie juz maja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@3n3bl0: Tutaj mozesz zobaczyc jak zmienial PKB per capita mierzony sila nabywcza(zalezy w duzej mierze od wzrostu produktywnosci). Potem mozesz zadac sobie pytanie ktore kraje zanotowaly najwiekszy skok procentowy.

Jesli chcialbys natomiast b.dobre, bo porownywujace kraje wzglednie kapitalistyczne z socjalistycznymi gdzie sa bardzo podobne punkty startowe(poziom zamoznosci, kultura, demografia itp), zestawienie