Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy... Zacząłem nową pracę i muszę się nauczyć obsługi sieci. Vlany, Trunk, routingi itd. Człowiek z którym pracuje raczej mi nie pomoże w tym... strach się odezwać momentami i aż odechciewa mi się szukać pomocy u niego ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc chce spróbować tutaj bo lekko się gubie :/ Kiedyś miałem styczność z przełącznikami Huawei i jakieś delikatne podstawy mam. Ciężko mi jednak to rozwinąć bo trafiam raczej na kursy CCNA i inne gdzie trzeba miliony monet :/

Obecnie próbuję coś zdziałać w Cisco Packet Tracer i w domu spróbuje odpalić jeszcze GNS3, innych narzędzi nie znalazłem póki co.
Ogólnie czy macie jakieś kursy godne polecenia na YT czy w innych miejscach darmowych? Ewentualnie fora gdzie podłapie jakąś wiedzę. Na teraz czytam ciągle o vlanach i się lekko w tym gubie już bo brak mi to jakiejś systematyki nauki

#siecikomputerowe #sieci #internet #pracbaza
  • 9
@Alchemik88: Możesz sobie obczaić certyfikację Cisco - poziom CCNA. Książki bez problemu znajdziesz w tym zakresie, nie jestem pewien czy wszystko da się zrobić w pakiet tracerze ale na pewno sporo.
Człowiek z którym pracuje raczej mi nie pomoże w tym... strach się odezwać momentami i aż odechciewa mi się szukać pomocy u niego ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Alchemik88: pogadaj z nim na spokojnie powiedz, że chcesz się rozwijać, a bez transferu/wymiany wiedzy ten proces jest bardzo utrudniony. Jak nie pomoże to idź do przełożonego. Jak nic z tym nie zrobi to ja bym szukał pracy w innej
Wybaczcie, ze tak późno, ale nie miałem jak i kiedy pisać. Chciałem dziś rano to poszliśmy wieszać nowe kamery ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ekanwro: Pana Andrzeja tutaj nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@araneo: Na razie jestem grzeczny i na spokojnie chce zaczekać. Pracy tak łatwo nie zmienię bo miasto malutkie i cud w ogóle, ze jestem tu gdzie jestem bo już