Wpis z mikrobloga

Polećcie mi coś dla niebieskiego, coś jesienno-zimowego, bez żadnych oudowych smrodów. Zapach może być słodki, najważniejsze żeby był otulający i ciepły. Z takich zapachów ma Burberry London, Tobacco Vanille, Tabac Rouge, Zara Y. Budżet płynny, powiedzmy do max 300zl. A*men Pure Malt będzie okej?
#perfumy
  • 21
@pinkquartz: Hanae Mori HM mam dzisiaj na sobie. Wyciągnąłem z szuflady. Uwielbiam. Chyba raczej mało znany ale mogę się mylić.
Ze słodziaków to Pure Havane Muglera i niech spróbuje Cartier Declaration EDP.
@pinkquartz
Spicebomb Extreme/Man in Black, Paco Rabanne - Prive, Zegna - Forte, Tom Ford - Noir ( wolę extreme, ale setki nie kupisz za tyle), Bentley - For Men Intense, Carolina Herrera - Prive (oba bardzo buzzyyy są), D&G - The One EDP, jak coś odważniejszego, to Rasasi - Daarej i pewnie tysiąc rzeczy mi wypadło z głowy jeszcze :)
@Minishcap: @Onifai: @HansLanda88: @Obliv: @dradziak: @dr_love:
-Hanae Mori mi się podoba w ciemno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-Deklaracja IMO zbyt lekka, a Pure Havane nie znam i nie wiem gdzie stestować
-The One- czy on ma jakieś sensowne parametry?
-Rasasi i inne klony Tuscan Leather nie podobają się ani niebieskiemu, ani mnie
-Bentley w odlewce stoi nieużywany ¯\_(ツ)_/¯
-Spicebomb się nie podobał,
@pinkquartz: uważaj na Hanae Mori, dla mnie to unisex w strone damską :) Najlepsza akcja była jak akurat odebrałem z paczkomatu HM na chwilę przed treningiem. Koleżanka co tam pracuje powiedziała mojej dziewczynie, że jej Lolita Lempicka pachnie na cała siłownie. Potem podeszła do mnie i powiedziała coś w stylu - o #!$%@?, to od Ciebie tak daje :D Jeszcze z przynajmniej 2 razy posądzono mnie o używanie damskich perfum będąc
@pinkquartz: nie ma innych klonów chyba. Eee to Girl ma nuty jak Dsquared2 He Wood Rocky Mountain, więc już jeden must check. A coś w kierunku Jubilation XXV (względnie Plum Japonais)? Skoro drzewne i ciepłe, to może: Micallef Gaiac albo Kenzo Jungle?
@HansLanda88: na szybko:
https://www.fragrantica.com/perfume/Al-Haramain-Perfumes/Leather-Oudh-40256.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Byredo/Black-Saffron-16220.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Montale/Aoud-Leather-9224.html
W ogóle Tuscan Leather to zapach który ma chyba tyle samo klonów co legendarny Aventus

Wokół Dsquared2 chodzę już od dłuższego czasu, to może być dobry trop! Jubilation chyba mamy w jakiejś odlewce, muszę poszukać. Gaiac jest świetny ale wolałabym go dla siebie xD
@pinkquartz: why not both? xD No warto poszukać, bo piękny zapach. Bogaty, ale zbalansowany i wyważony. IMO podobny do Plum Japonais, ale bardziej męski. Montale bez maliny. Od Dsquared2 był podobny w charakterze: Potion Royal Black, z potężnymi parametrami, ideał na mrozy, ale już nieprodukowany - mam jeden ekstra flakon zafoliowany, chociaż chyba powinienem się go pozbyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten Al Haramain widzę dość nowy,
@HansLanda88 no jak tam sobie uważasz, ja testowałam reka w rękę porównując Al Haramain z Rasasim i Byredo- totalnie to samo. Nie trzymam się tak kurczowo nut wymienionych na fragrantice ( ͡º ͜ʖ͡º)
@pinkquartz: Chanel Égoïste, Givenchy Xeryus Rouge, Givenchy Pi, Bentley For Men Absolute, Yves Saint Laurent La Nuit de L'Homme L'Intense, Yves Saint Laurent Kouros( ͡° ͜ʖ ͡°), Yves Saint Laurent Opium, Paco Rabanne 1 Million Lucky, Hugo Boss Boss The Scent Parfum Edition
@pinkquartz Moze honey aoud montale? Oudu niema (miodu też nie ), są za to bardzo słodkie suche drewna. W podobnym klimacie al oud lartisana, też brak oudu ale jest trochę suszonych owoców i kminek. Otulajacy, cynamonowo drzewny ale bez efektu szarlotki jest gaiac micallefa i nawet na pachnidełku jest w dobrej cenie