Wpis z mikrobloga

Lubicie polskie pomysły i biznesy, więc chciałem zachęcić do sprawdzenia startupu moich znajomych "rent and lend - pożyczamy sobie rzeczy".
Główna idea? Pożyczanie rzeczy rzadziej używanych za drobny hajs.
- potrzebujesz na jeden dzień wiertarki, głośniczków, deski? - nie ma problem! wypożycz od kogoś z okolicy!
- masz rzadko używaną walizkę, blender, planszówki? - możesz zarobić!

Nie dość, że można przyoszczędzić #cebuladeals, wyjść z piwnicy i poznać sąsiadów to jeszcze trochę da się odpoczynku chińczykom w produkowaniu kolejnch rzeczy.
Serio polecam, bo stronka świeżo odpalona, więc potrzeba ludzi na rozkręcenie fajnej idei. Dało radę blablacar, traficar więc jest szansa, że i to wypali:)

Chłopakom zależy też na informacjach zwrotnych i uwagach :)
Dzięki w ich imieniu :)

PS. niestety na razie działa tylko na terenie #krakow , ale wkrótce cała Polska :)
Dobrego wieczoru:)

https://rentandlend.pl/pl/
#startup #firma #biznes #ekonomiawspoldzielenia #zakupy #polska
kieru - Lubicie polskie pomysły i biznesy, więc chciałem zachęcić do sprawdzenia star...

źródło: comment_5RsgYGhY9svCP8YVWXtk7AN3nAyBF1aQ.jpg

Pobierz
  • 13
@Szala: przydałaby się możliwość pobrania jakiejs kaucji zwrotnej


@staryhaliny: jest to jakiś pomysł. Przekażę.

Świetny pomysł. Za 17 zł można wypożyczyć na dzień blender, albo kupić w sklepie za 30 zł.

Żelazko za 9 zł lub 40 zł w sklepie.

Odkurzacz za 21 zł, lub za 90 zł w sklepie.

Itd.

Plus w sklepie 25% zniżki na drugi produkt.

Wróżę sukces.


@ConanLibrarian: zależy pewnie jaki blender. W planie chyba
zależy pewnie jaki blender.


@kieru: Tak, na tej stronie nie ma żadnych konkretnych informacji, więc możemy tylko spekulować. :-)))

Myśisz, że jakby użytkownicy wrzucali ceny, byłoby sensowniej?


Nie wiem. Z bardzo szybkiej kwerendy wyszło mi, że nie ma zbyt wielkiej różnicy między ceną nowego, a opłatą za użycie.
Oczywiście rozumie, że to nie jest firma, która prowadzi taką działalność gospodarczą, a… płatne przysługi, lecz zadzwonił mi w głowie dzwonek, że to
@kieru: Pomysł, jak pomysł - zobaczymy. Ja np. nie lubię pożyczać - w obie strony. Myślę, że ten portal za jakiś czas zmieni formułę na kupię/sprzedam używane.
@tjmps @MrProfeska @ConanLibrarian @Shadou @Szala @sylwek2k @Acrivec @staryhaliny Dzięki bardzo za wasz feedback! Tu Leszek z Rent and Lend. Z waszych wypowiedzi wnioskuję, że mamy dwa problemy: 1) ceny wynajmu są za drogie, 2) ważne jest dla was bezpieczeństwo na portalu. To dla nas ważne info, dopiero co wystartowaliśmy, dlatego uwagi użytkowników bardzo nam pomagają. Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu obniżymy ceny wynajmu dla praktycznie wszystkich przedmiotów. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to