Wpis z mikrobloga

@pablo2lm:
Korzysta się z tego, co mają.
Jak mają SAPa to bardzo prawdopodobne, że mają do tego Business Object.
Na Tableau większa szansa w firmie, która potrzebuje na bieżąco prezentować wizualizacje, np. firmy produkcyjne, bo w tym Tableau jest doskonałe.

Na moje to ważniejsze jest ogarnięcie ogólnie zasad działania BI, zapytań do bazy danych, a jak to będziesz umiał -- to obsługi tego czy innego programu nauczysz się szybko, jak przyjdzie
  • Odpowiedz
@Polinik: "Na moje to ważniejsze jest ogarnięcie ogólnie zasad działania BI, zapytań do bazy danych, a jak to będziesz umiał -- to obsługi tego czy innego programu nauczysz się szybko, jak przyjdzie potrzeba." a jak się tego nauczyć, skąd?
  • Odpowiedz
@pablo2lm:
A nie wiem -- ja się uczyłem na żywca, jak mi było w robocie potrzebne -- najpierw moduł kwerend w AS400 i ogarnianie wyplutych danych w Excelu, potem przesiadka na Business Object była już banalna.

A jak widziałem u kumpla przez ramię Tableau to nauka tego to też kwestia paru godzin.

Ogólnie nauka jakiegoś softu dla samej nauki i umienia nigdy mi nie wychodziła -- więc uczę się nowego programu
  • Odpowiedz
@Polinik: Nauka Tableau to kwestia kilku godzin? To co w robocie robicie na tym tableau? No chyba nie chcesz mi powiedziec, ze powiedzmy LOD jakiegos czwartego poziomu, naczysz sie robic w pare godzin?
  • Odpowiedz
@lekkonieobecny:
A czytałeś cały kontekst?
Jak się ogarnia inne softy do BI to Tableau i zna zasady i strukturę bazy danych -- to tak -- ogarnięcie tego na poziomie używalności to kwestia paru godzin.
A podejrzewam, że nawet po miesiącach codzinnego używania zawsze zostanie coś nowego do odkrycia, więc epatowanie branżowym nazewnictwem "hurr durr LOD jakiegoś czwartego poziomu bulwo!" jest mierne. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@lekkonieobecny: Taki ma sens, że nie ma znaczenia na początek jaki soft się będzie ogarniało, bo krzywa uczenia jest taka sama dla każdego.
BO też podstawy łatwo ogarnąć a zaawansowane czy eksperckie rzeczy to w tym samym tempie co Tableau.
  • Odpowiedz