Wpis z mikrobloga

Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność spotkać ich (screeny z filmiku nie moje)
Panowie organizują sobie wesoły peleton blokując całą drogę i nie dając możliwości wyprzedzenia, w moim przypadku także nie zwracali uwagi na czerwone światło i prawie potrącili kobietę na pasach.
Ogólnie szczere gratulacje za takie zachowanie i skuteczne ocieplanie wizerunku rowerzystów.
Z komentarzy na Fb wynika że to ich stała praktyka.

#rowerzysci
n.....a - Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność s...

źródło: comment_tpLklsodeaXU84Ba4HWX2qmXpJe70gFj.jpg

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nama 'kolarze' na szosówkach to są skończeni debile. Nie widziałem żeby którykolwiek z nich przestrzegał przepisów, ci mający resztki mózgu to jeszcze patrzą na to czy nie wjadą w jakieś auto, wszystko inne ignorują.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol "Pedalarze"... Abstrahujac tez od formy i jakosci tego doniesienia (za taka skladnie i brak przejrzystosci wypowiedzi nawet w gimbazie dostalbym 2), to czym ten donos rozni sie od donosu na siasiada, ze kupil nowego Passata? Skoro juz ktos jest tak zatroskany, to niech sie do tego przylozy, bo dezynwoltura bije na kilometr.
  • Odpowiedz
to czym ten donos rozni sie od donosu na siasiada, ze kupil nowego Passata?


@Kubaeinstein: Tym, że kupno nowego Passata jeszcze nie stwarza realnego zagrożenia na drodze. A tym bardziej dziwne jest, że policja niby o tym wie i nic nie robi.
  • Odpowiedz
@symis: Cos Ci przykład nie wyszedł, ale szanuje za kreatywność. Moze jednak masz na swoich drogach lokalnych żużel, to gratuluje.
Do jazdy po torze jest rower torowy, do jazdy po szosie/drodze jest jest rower szosowy.

Wydostaje sie z miasta, aby nie jeździć po nim. Równie dobrze kierowcy osobówek mogą sie przesiąść do autobusów i nie korkować dróg,w dodatku nie beda musieli męczyć sie z rowerzystami, nie sądzisz?
Osobiście wymagam nie
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol Pracowalem z policjantami - takich maili, wrecz z d--y oni w ogole nie czytaja. Brak danych co, gdzie, kiedy, kto. Im naprawde nie chce sie niczego sprawdzic. Doniesienie ma zawierac stan okolicznosci czynu wraz ze wskazaniem zlamanego przepisu, osoba sprawcy, daty, miejsca. Takie "wicie, rozumicie" to oni maja gdzies.
  • Odpowiedz
@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: czoło peletonu w 99% przypadków nie łamie przepisów i nie stwarza zagrożenia. Nie jeździ na czerwonym, nie wymusza pierwszeństwa itd. itp. Problemem jest dalsza część grupy. Występuje coś na wzór owczego pędu. Ciężko odpowiadać za wszystkich, ciężko też kontrolować taką grupę gdzie w dużej mierze jeżdzą dorośli ludzie którzy zazwyczaj mają swoje racje i na szosie czują się jakby ich Eurosport live transmitował :) Prób ogarnięcia tego było mnóstwo
  • Odpowiedz
@Teklehaimanot: zabawne jest to jak tu niektórzy pianę toczą starając się was wybielić i nagle przychodzisz Ty, uczestnik tego zamieszania i przyznajesz wprost że łamiecie prawo.
W sumie to szanuję za szczerość i nienaginanie rzeczywistości (w przeciwieństwie do niektórych wyżej).

Wydaje mi się, że na Kościuszki kiedy stałam na światłach (na już czerwonym, żadne tam żółte) wy mijaliście mnie z prawej wszyscy, łącznie z przodem.
Teraz głowy nie dam sobie uciąć bo było to kilka miesięcy temu ale pamiętam swój spory szok i taką szybką kalkulację "czy przez przypadek nie wbiłam na jakąś imprezę
  • Odpowiedz
@nama: IC Katowice. Jak wziąłem pierwszy z brzegu film to akurat trafiłem na przejazd np. Przez Mikołów i wyjazd na Krakowska przez znak Stopu na pełnej p-----e całej ekipy.
  • Odpowiedz
@AvantaR: na czerwonym to tylko ci z tyłu jeżdżą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skrzyżowanie Śląskiej z Piotrowicką, na pełnym gazie z podporządkowanej i na czerwonym sru. Następne światła to te, które są na screenie z mojego pierwszego komentarza.

Filmik pierwszy lepszy, skakałam sobie po nagraniu
n.....a - @AvantaR: na czerwonym to tylko ci z tyłu jeżdżą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skrzyżowanie Ś...
  • Odpowiedz