Wpis z mikrobloga

Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność spotkać ich (screeny z filmiku nie moje)
Panowie organizują sobie wesoły peleton blokując całą drogę i nie dając możliwości wyprzedzenia, w moim przypadku także nie zwracali uwagi na czerwone światło i prawie potrącili kobietę na pasach.
Ogólnie szczere gratulacje za takie zachowanie i skuteczne ocieplanie wizerunku rowerzystów.
Z komentarzy na Fb wynika że to ich stała praktyka.

#rowerzysci
n.....a - Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność s...

źródło: comment_tpLklsodeaXU84Ba4HWX2qmXpJe70gFj.jpg

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
@Kolarzino: IMHO wyszedł, wszak piszesz, że kolarze jadą na trening.
Na żużel też trzeba dojechać, więc można to zrobić środkiem miasta, na motorze.

Uważam, że w obu przypadkach nie jest środek miasta odpowiednim miejscem na takie zabawy, czy jak to nazywasz, hobby.
  • Odpowiedz
@nama: Mogło tak być, że i czoło przejechało na czerwonym, ja tutaj nie przecze że tak się nie dzieje :) (tutaj znów lekkie wybielenie, hamulce w rowerach szosowych to spowalniacze nie hamulce, także nagłe hamowanie przodu "peletonu" może spowodować nie małą kraksę, no ale 37y kolarz przejeżdzający na czerwonym nie ma już wytłumaczenia :D )

Co do policji, nie jeżdżę tam zawsze itd itp. ale wtedy kiedy byłem nigdy nie było problemu z policją (czemu? pewnie im się nie chce. Poza tym to nie jest zorganizowana akcja jakaś także nie ma kogo ukarać mogą złapać 2 na 100 i co to da? Zakładam że takie jest ich wytłumaczenie)

Co do zagrożenia, nigdy nie mieliśmy incydentu z udziałem pieszych(przynajmniej jak ja byłem) oraz z samochodami z naszej winy. Wbrew pozorom twór jakim jest "peleton" jest naprawdę bardzo dobrze poinformowany o sytuacji na drodze, dziurach pieszych itd. ostrzegamy się dajemy sobie znaki itp. Może to wyglądać chaotycznie i sprawiać wrażenie zagrożenia ale nie jest(nie mówie tu o sytuacji przejazdu na czerwonym wymuszeniu
  • Odpowiedz
Jakbym to widział to bym z czystym sumieniem dzwonił na policję. W kolumnie może być max 15 rowerow

@marcingliwice:
naliczyłem ich 15-16, cciałbyć ich 2 x po 8 (i 2 razy czekasz na wyprzedzenie) czy na 1 raz?
  • Odpowiedz
Jakbym to widział to bym z czystym sumieniem dzwonił na policję. W kolumnie może być max 15 rowerow

@marcingliwice:
naliczyłem ich 15-16, cciałbyć ich 2 x po 8 (i 2 razy czekasz na wyprzedzenie) czy na 1 raz?

Policz jeszcze raz.
Tak, chciałbym żeby respektowali przepisy, którymi sami się podpierają gdy coś im nie pasuje.
  • Odpowiedz
@v1lk
@nama ja mam teraz sprawę w toku bo taki rowerzysta dzban #!$%@? (sam tak powiedział ratownikom i policji) no ale wystraszyl się mojego auta i #!$%@? na głowę xD nawet mi nie zal tego robaka, jednak teraz muszę się tłumaczyć. Jak rozmawiałem z policjantami i wtedy, podczas zdarzenia, jak i później na komendzie do wykroczeń drogowych, wszyscy mówili że rowerzysci to dzbany i trzeba ograniczyć im prawa bo większość
  • Odpowiedz
@v1lk ja za dwa tygodnie zakładam kamery na przód i tył, #!$%@?. Najlepsze jest to że 90% z nich jeździ bez kasków. Zero odpowiedzialności i powagi.
  • Odpowiedz
@endipek głupota i społeczny brak wiedzy, brak miejsca na drogach w niektórych rejonach i podejście tych idiotów do własnej wartości na drodze.

Potrafię się zatrzymać przed kimś, zadzwonić na bagiety i czekać aż przyjadą. Z reguły próbują uciekać, telefon i film rodzi w nich strach, jedyny bat na to #!$%@? zachowanie to kamera, jeszcze tego się boją ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
Bądź rowerzystom kolarzem
Tur de polonia i wyścig o puchar wujta motzno
#!$%@? jakiś szajs na drodze
Ijo ijo halo tu policja
Nic bo jesteś kolarzem p0lskim pedalarzem i trenujesz do tur de obwodnica krakowa
Profit
  • Odpowiedz