Wpis z mikrobloga

Miraski, dostałem propozycję pracy jako admin IT w Irlandii w Waterford. Kto ma doświadczenie w kosztach życia w mniejszym mieście w Irlandii? Czy z 35 k jeży rocznie brutto będzie można odłożyć z 1000 euro miesięcznie (żyjąc jak człowiek)? Czy w Irlandii jest z-------l w robo czy raczej o----------o? :----) #emigracja #irlandia
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czecotam: @chemik_kieszyk: Ale tysiaka raczej nie odłoży z zarobkami poniżej 2500 na rękę jak jest sam. Z ciekawości sprawdziłem dafta to przyzwoite mieszkania w Waterford chodzą za około 800 więc wyjdzie 1k z opłatami za samo mieszkanie.

Nie znam rynku IT w mniejszych miastach ale z perspektywy Dublina 35k wygląda bardzo słabo, tutaj nawet dwa razy tyle nie urywa d--y.
  • Odpowiedz
@crespo: Chcę jechać z dziewczyną i wynajmować coś wspólnie, jakby większą kawalerkę, ewentualnie dwa pokoje (35-45m2). Strasznie drogo, kumpel spore mieszkanie wynajmuje za 1200 euro ze wszystkim w dobrej lokalizacji w Amsterdamie :D
  • Odpowiedz
@czecotam kryzys jest w kraju. Szczególnie w stolicy. Umowę podpisujesz na rok dajesz jeden miesiąc z góry jako depozyt. Rozwiazujesz przed końcem umowy tracisz go. Mówię odrazu standard chat to domy z pudełka.
  • Odpowiedz
Nie znam rynku IT w mniejszych miastach ale z perspektywy Dublina 35k wygląda bardzo słabo, tutaj nawet dwa razy tyle nie urywa d--y.


@crespo: Porównywanie Dublina do Waterford pod względem kosztów mieszkania/zarobków to jak porównywanie Warszawy do Kołobrzegu.
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Masz rację - właściwie Dublin z przyległościami powinien być klasyfikowany jako nie "Irlandia" - w aspekcie cen, kosztów utrzymania, zarobków, infrastruktury. To niemal jak państwo w państwie.

@czecotam:
35k€ moim zdaniem to normalna pensja na Irlandię, ale z odkładaniem to już może być - ciężko
w zależności, co rozumiesz przez "normalnie żyć".
  • Odpowiedz
@czecotam: Jestem w Waterford. Sam czy z rodziną? Jeśli sam, to starczy. Ale ostrzegam - 35k brutto, to zarabia średniej klasy kucharz (czyli ja). W IT chyba są wyższe stawki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czecotam: ja dokładnie tyle zarabiam plus kilka stów na boku i nie uważam że to duO. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale po odliczeniu wszystkich opłat, żarcia i wypadów do pubu, to wcale duzo nie zostaje.

Chwała Bogu że co drugą środę mam p--o za darmo w pubie bo bym zbankrutował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz