Wpis z mikrobloga

A mi się ciśnienie podniosło, kawa zbędna. Zobaczyłem plan lekcji brata, no i standardzik:
- Po jednej godzinie geografii, biologii, informatyki i techniki
- Oczywiście dwie godziny tygodniowo religii xDDDDD

No jak w tym kraju ma być normalnie? Normalnie jak w lesie, gorzej, jak wiecie w czym. A już zdążyłem zapomnieć o tym absurdzie polskiej edukacji.

#bekazkatoli #szkola #zalesie #gownowpis #gimboateizm
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A jakby chodził na religię to skąd wiesz czy bardziej by mu się nie podobało?


@Dzieban: No raczej by mu sie nie podobało, bo uważa to wszystko za bzdury. W okolicy komuni też był lokalnym bossem, bo dzieci mu zazdrościły że nie musi się uczyć tych wszystkich bzdur.
  • Odpowiedz
tylko będziemy z tego rozliczeni na końcu...


@mateusz-zahorski: Nie, najprawdopodobniej nie ma żadnego rozliczenia końcowego. Jest nasze życie tu i teraz. Niestety. Kiedyś byc moze będzie można przenieść zawartość ludzkiego umysłu na inną platformę sprzętową, wtedy być może faktycznie bedzie możliwe "życie wieczne". Ale na razie nie jest.
  • Odpowiedz
ale Ty tego nie wiesz, nikt nie wie co jest po śmierci, więc nie wymyślaj


@mateusz-zahorski: Nie wymyślam, przedstawiam stanowisko nauki na ten temat. NIe ma absolutnie zadnych podstaw aby twierdzić że jakieś "życie po śmierci" (swoją droga to taki oksymoron) istnieje.
  • Odpowiedz
@Za_jakie_grzechy: i najważniejsza godzina WFu na samym początku ( ͡ ͜ʖ ͡)

@Shatter: Jak jest nieobowiązkowa skoro jest w środku lekcji? U mnie trzeba było siedzieć godzinę na korytarzu albo w poczekalni. Jakby była na początku albo na końcu to można mówić o "nieobowiązkowośći" bo można zostać w domu
  • Odpowiedz
@trejn: Jak matematyka byłaby nieobowiązkowa to żadne dziecko nie chciałoby na nią chodzić. Nie można dawać dziecku w wieku podstawówkowym takiej samej wolności wyboru jak dorosłemu. Z jakiegoś powodu głosować można dopiero od 18 roku życia
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzieban ale rodzicom już się taki wybór daje czyli rodzic wypisuje dziecko z Religi i to dziecko samo ma siedzieć godzinę na korytarzu? Skoro religia jest opcjonalna to powinna być jako pierwsza albo ostatnia żeby nie kolidowała z planem lekcji. Ty byś chciał chodzić do pracy w której za jedną godzinę by ci nie płacili jednocześnie nie wolno ci opuścić terenu zakładu.
  • Odpowiedz
@trejn: Dlatego powinien być przedmiot zastępczy jak etyka albo historia religii a nie po prostu zwolnienie z danej godziny i nie robienie niczego na korytarzu
  • Odpowiedz
czyli rodzic wypisuje dziecko z Religi i to dziecko samo ma siedzieć godzinę na korytarzu? Skoro religia jest opcjonalna to powinna być jako pierwsza albo ostatnia żeby nie kolidowała z planem lekcji


@trejn: Oczywiście, tak by było idealnie. Najlepiej jakby była opcjonalna i poza murami szkoły ;)
Mój nie chodzi na religię, idzie wraz z 5 czy 6 innych dzieci (w zeszłym roku szkolnym, nie wiem ile będzie w tym)
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzieban no czyli trzeba zatrudnić jeszcze więcej bezwartosciowych nauczycieli zapychaczy którzy będą dodatkowo zabawiać czas dzieciom. Oczywiście szkoły są bogate i stać ich na dodatkowego opiekuna do pilnowania 17letnich byków. To nie tak ze w przeciętnej podstawówce nie ma na papier toaletowy i trzeba robić składki klasowe na niego czy kartki do sprawdzianów.

WF i Religia powinny być zlikwidowane bo kosztuja dużo pieniądzy, są drogie w utrzymaniu I nic z tego
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzieban czyli chcez zlikwidować religie i w jej miejsce dać coś na wzór filozofii? Bo zostawiając religie + alternatywę będzie potrzeba jednego dodatkowego nauczyciela który będzie prowadził te drugie zajęcia

@PDCCH u mnie nie było świetlicy a biblioteka ma swoje godziny otwarcia w stylu 9-12 więc trzeba mieć szczęście przy danym planu lekcji
  • Odpowiedz