Wpis z mikrobloga

Tak wygląda mokry #piesekpremier podczas przygotowania do wystawy :D
po blisko dwóch latach przerwy wróciliśmy na ring i od razu powrót z medalem.
Brązowy medal i III lokata
Premier otrzymał także ocenę doskonałą i bardzo cenny opis od międzynarodowego sędziego kynologicznego, Pana Andrzeja Kota ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Idąc za ciosem zapisałam Premiera na jedną z największych imprez kynologicznych, która tym razem odbędzie się w Polsce.
Euro Dog Show 2018 - bo o niej mowa będzie miała miejsce w Ptak Warsaw Expo i trwać będzie od 11 do 14 października. Spodziewamy się tam olbrzymiej konkurencji w postaci psów z całego świata.

W drugim komentarzu załączam bardzo ciekawy film promujący wydarzenie w którym pokazane są wszystkie rasy polskie.

Z tego miejsca chciałam też serdecznie polecić salon groomerski Wyczesani SPA w #katowice ul. Koszalińska 10
Pan Marcin z pomocą odwalił kawał dobrej roboty i wypięknił mi obu #braciabernolec
Spędziliśmy tam kilka sporo godzin w bardzo przyjemnej atmosferze (co widać na zdjęciu)

#pokazpsa #pies #psy #bernenskipiespasterski #chwalesie #wystawapsow #zkwp
n.....a - Tak wygląda mokry #piesekpremier podczas przygotowania do wystawy :D
po bl...

źródło: comment_nR5Lws9hLfJDSkvAt9yc46HfuTlEiFZb.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NaSmyczy: nooo masz masz, będzie ich pewnie od groma. Czekam niecierpliwie na wstępne statystyki. Jak coś będzie wiadomo to dam znać bo raczej zobaczę pierwsza niż opublikują (najpierw pojawiają się w systemie zgłoszeniowym dla wystawców wystawy.net). To wtedy sobie zadecydujesz bo to może być ciekawe widowisko. Dla mnie to też pierwsza tak wielka wystawa.
  • Odpowiedz
@nama: Wystawiam z moim #rozowypasek Owczarka szkockiego krótkowłosego. w zeszły piątek pojechaliśmy po kojelnego i też będziemy wystawiać, mieliśmy być na expo w wawie, ale młody będzie jeszcze za świeżo po ostatnim szczepieniu, więc odpadamy, a szkoda, bo bym zbił żółwika mirabelce o podobnej pasji. :)
Arnaud(stary) i Lumos(ten mniejszy gówniak) Pozdrawiają :>
gdziemojimbuspiatka - @nama: Wystawiam z moim #rozowypasek Owczarka szkockiego krótko...

źródło: comment_cEXqhB3TiJJpBZcLBKtShUkA26QFqLHe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nama: Ciekawe czy rzeźba miałaby inny kolor gdyby zdobył wyższe miejsce i inny kolor medalu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Piękne psiaki, wszystkie w tym wątku ()
  • Odpowiedz
@nama: ile taki pies kosztuje jeśli chodzi o kupno i utrzymanie? pytam z ciekawości, chociaż kiedyś bym sobie może chciał kupić takiego pieska
  • Odpowiedz
@EvineX: kupno to około 3 tysiące złotych, można kupić taniej tak zwanego peta (pies niewystawowy) ale to będą kwoty w okolicach 2 lub 2,5 tysiąca za szczeniaka.

Wszystkie tańsze psy na allegro czy olx to nie są psy rasowe tylko podobne do rasy kundelki. To czy wyrośnie z nich berneńczyk i czy będą miały berneński temperament to raczej szczęśliwy traf i liczenie na farta (podobnie z chorobami czy zdrowiem stawów). Osobiście mocno piętnuję kupowanie pseudopodobnych psów wszelkich ras "bo taniej". To tak nie działa.

Na całym świecie rasowymi psami są tylko te ze związków i organizacji uznawanych przez największą na świecie organizację kynologiczną (której autorstwa są wszystkie wzorce z jakimi możesz zapoznać się chociażby na wikipedii) czyli FCI. W Polsce jest to tylko i wyłącznie
  • Odpowiedz
@nama: o kurde, nawet nie oczekiwałem tak obszernych wyjaśnień, kilka rzeczy już wiedziałem bo śledzę co nieco twoje posty, ale sporo się dowiedziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki
  • Odpowiedz