Wpis z mikrobloga

Skończyłem szkołę 10 lat temu i nadal uważam że prace domowe to faszystowskie ograniczanie wolności i narzędzie, które nie daje absolutnie niczego poza "pchnięciem" do przodu materiału co niewydolny, #!$%@? nauczyciel wykorzystuje tylko na swoją korzyść (że niby przerobił cały roczny zakres i idzie zgodnie z planem). Łącze się z wami w bólu szkolne mirki #szkola #przemyslenia
  • 36
@sublingual: wypracowanie z polaka, angielsjiego i francoskieho, plakat na wos, jakies gowno na historie, 15 zadan z matematyki, a do tego kartkówki i sprawdziany z tego co było miesiąc temu, ale nie było kiedy odpytać xD pozdro, dobrze, że jebłem elitarne LO a do matury przygotowałem się sam chodząc do wieczorówki xD już nie mowiąc o tym, że fizyk był #!$%@? i dawał nam zadania na kartkówke ktore musielismy rozwiązać na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sublingual: może nie aż tak drastycznie, ale ja bym chociaż zabronił zadawać na weekend. Chcesz zabrać gdzieś dzieciaki, żeby sobie odpoczęły to nie, bo jakieś lafiryndy dały im na weekend w #!$%@? materiału do domu i dzieciak musi robić pół soboty.
Najlepszy system nauki poznałem dopiero na studiach. Nikt nie każe robić prac domowych takich jak były w szkole w zamian za to z góry wiemy jaki temat będzie na wszystkich ćwiczeniach w semestrze. Jedyne co mamy zrobić to przeczytać w podręcznikach to co będzie na następnych zajęciach. Przychodzimy na ćwiczenia na początku których mamy wejściówke, 3 pytania, 3 pkt i czas trwania 1-2 minuty. Jak nie uzbieramy min 15/33 pkt przez cały
@Beniamin_Emanuel: I powiedz mi teraz ilu robi zadania samodzielnie? Ja i praktycznie każdy, kogo znałem > internet albo spisywanie od znajomych, którzy też spisywali z internetu.

Ci, którzy chcą sobie utrwalać - będą to robić bez względu na zadania domowe, a ci, którzy nie chcą - nie będą chociażbyś miał zmusić siłą.
@sublingual: większość statutów szkół interpretuje zadania domowe jako zadania dodatkowe za które mogą być stawiane tylko oceny pozytywne. W teorii brak zadania domowego nie powinien się wiązać z oceną niedostateczną. W praktyce wszyscy nauczyciele za brak zadania wstawiają do dziennika ocenę 1. I nic nie poradzi że się uczeń na konkretny punkt w statucie szkoły powoła. #!$%@? hipokryci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sublingual: Powtarzanie jest królową zapamiętywania. A ty pomimo skończenia szkoły 10 lat temu nie zrozumiałeś podstawowej rzeczy umożliwiającej uczenie się. Nie masz się czym chwalić, bo chwalić się jakim to jest się głupkiem to już nie wypada.
@sublingual: Największy problem to jest z nauczycielami, którzy uważają, że ICH powtarzam ICH przedmiot jest najważniejszy, tak więc zadają tego multum, nie bacząc na to, że nauczyciel z których klasa miała lekcję wcześniej myśli tak samo jak on. Tak właśnie nawarstwiają się te prace domowe, kartkówki itd. aż w końcu uczeń nie ma nawet czasu się zesrać bo go kolejne wypracowanie z polskiego albo prezentacja z historii gonią( ͡° ʖ