Wpis z mikrobloga

Czy z własnych doświadczeń możecie polecić coś na asymetryczne najszersze grzbietu? Wiosło hantlem da radę raz w tygodniu? Wrzuciłbym zamiast czegoś w ten jeden dzień. Długo zejdzie dojść do może nie 100% symetrii ale tak w miarę?
I jak to uderzyć w ilość serii/powtórzenia?
#mikrokoksy #silownia
  • 19
  • Odpowiedz
Wiosło sztangą-hantla, jakieś podciągania. Ćwicz normalnie, w końcu może ci się poprawi. (Jak mi barki)
  • Odpowiedz
@Minishcap: Czy wiesz z czego wynika ta asymetria ? Jak duża jest ?
Stawiam na krzywy kręgosłup a z tym za wiele już nie zrobisz, chyba że jesteś przed ok. 18 rokiem życia. Mało kto jest w 100% symetryczny - czasami dysproporcje wynikają np. z przyczepów mięsniowych w innych miejscach. Obejrzyj sobie https://www.youtube.com/watch?v=uHjdmnJlEYY tutaj Szmexy mówi co możesz zrobić. Najlepszą metodą na wyrównanie byłyby ćwiczenia unilateralne.
  • Odpowiedz
@Qkuba6: @kacperpzn: Coś z checią dodam.
Kręgosłup ok. Zdaję sobie sprawę, że 100% symetrii nie będę miał.
Dysproporcje widać robiąc najszerszy przodem. Jestem praworęczny i lewa strona kuleje trochę. Bliżej mi do 30 niż 20 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Bigs to musiała być bardzo mała albo nawet nie zaliczana do skoliozy (kąt skrzywienia mniejszy od 10 stopni), bo samym masażem ze skolioza nic nie zrobisz
  • Odpowiedz
@vela: Tragedii jak mówię nie ma. Z 4 lata temu pierwszy raz złapałem za żelastwo. Przerwy mały były.
Ćwiczenia na plecy: Inverted row, podciąganie szeroko, wiosło nachwyt/podchwyt, martwy ciąg/ sumo rzadko.
FBW trzy razy w tygodniu.
  • Odpowiedz
@Minishcap: ciąg zazwyczaj nie wystarcza, żeby odpowiednio przetrenować górę pleców

rób od cholery wiosłowania i podciągania, każdego dnia, kiedy jesteś na siłowni. sylwetkowo i sportowo, nigdy nie da się mieć za małych/słabych pleców

wyleczenie asymetrii to, niestety, kwestia długiego czasu

btw ciągniesz przechwytem?
  • Odpowiedz