Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Od czasów podstawówki interesuję się #hardware - już teraz, w wieku 16 lat potrafię wykonać takie podstawowe czynności jak zmiana matrycy w laptopie czy wgranie softa do telefonu. Interesują mnie robótki manualne związane z komputerami - chociażby ich składanie jak i działanie poszczególnych elementów. Czy z takowymi zainteresowaniami można myśleć o pełnoprawnej pracy? Moje umiejętności "programowania" kończą się na umiejętności instalacji utorrenta z bazy danych w ubuntu czy wskazaniu ścieżki w wierszu poleceń windowsa, a sam jest zbytnio mało rozgarnięty jeśli chodzi o przedmioty ścisłe (prócz fizyki). O moich umiejętnościach w użytkowaniu programów graficznych lepiej nie dyskutować. Myślałem nad nauką od serwerach i pracy w przyszłości jako osoba z tym związana. Prosiłbym o zdanie starszych osób na ten temat.
#informatyka #komputery
  • 8
@yanekjanek: chcesz założyć firmę i to robić? Nie utrzymasz się. W tych czasach jest tego za dużo. Jak chcesz robić to na czarno, w domu to spoko ale są miesiące że fajne pieniądze można zarobić a są miesiące totalnej suchoty ;)
@yanekjanek: odradzam, chyba że sobie znajdziesz naprawdę solidną bazę klientów i masz na kogo zarejestrować firmę (np. na żonę, która pracuje gdzie indziej). W przeciwnym przypadku wykończy Cię ZUS.
@yanekjanek: jak ogarniasz takie rzeczy to jest rzut kamieniem do programowania.
Spróbuj jakieś tutoriale porobić, webdev jest łatwy do opanowania nie potrzebujesz żadnej zaawansowanej matmy ani fizy, a pieniądze i komfort pracy niewyobrażalnie większa niż praca serwisanta.