Wpis z mikrobloga

@M_longer: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo typowy polski remont odbywa się w blokach z wielkiej płyty, gdzie wywiercenie jednej dziury to godzina roboty i dwa stępione wiertła.

W amerykańskich "kartonowcach" jak chcesz powiesić obrazek to bierzesz wkrętarkę, przykładasz obrazek, w 5 sekund wkręcasz wkręta i masz obrazek, który będzie wisiał przez 20 lat.

A w Polsce? Pożyczasz trzydziestokilową wiertarę, kupujesz pięć wierteł przeciwpancernych, idziesz do sklepu po
@M_longer: Miałem lepszy motyw - pożyczyłem od elektryka na chwilę wiertło też 6mm żeby zrobić dziurę w stropie, to je tak oprawiło, że został goły drut - po prostu zdarło ten świder. Oni chyba te tańsze wiertła robią z masła.. Tutaj masz efekt trafienia w zbrojenie...
@M_longer: Miałem lepszy motyw - pożyczyłem od elektryka na chwilę wiertło też 6mm żeby zrobić dziurę w stropie, to je tak oprawiło, że został goły drut - po prostu zdarło ten świder. Oni chyba te tańsze wiertła robią z masła.. Tutaj masz efekt trafienia w zbrojenie...


@jarzyn123 tak, zdążyłem nim przymocować listwy podłogowe, karnisz i trafiłem na końcu idealnie w pręt. Ech...
@M_longer: tak jest bo wiercisz 3 otwory i miodzio, ostatni na zbrojeniu gdzie widia nie daje rady, wiertło do metalu też do dupy, i 4 otwór się wierci pół dnia... zawsze ostatni jak nie ma sensu 3 innych przesuwać
@spotlessmind: @M_longer: @theodolit: @jarzyn123: pozdrawiam typa któremu montowałem drzwi w Leningradzie i poszerzył sobie otwór z 80 na 100.
20 cm żelbetonowy blok do wykucia.
Do dzisiaj mam trzęsawice rąk jak tylko to wspominam. Parę godzin kucia XD

A pro po MacAlistera - polecam bardzo szczerze ich mlotowiertare, żyje drugi rok codziennego kucia mojego taty, serio ostre wykorzystanie. Kupił sobie druga nawet dla pomocnika.
Ja mam swoją i
Ja mam swoją i jest idealna do remontu i prac profesjonalnych


@redmonk a ja mam remont raz na rok i mi starczy zestaw dla amatorów. Tzn starczył, bo będzie chyba trzeba kupić 6mm SDSa DeWalta.
@M_longer: Ojtam, na dewalta, jak już kupisz za furę kasy, to tak niefortunnie nadepniesz że ci pęknie... Kup jeszcze ze 2 macallistery, jak trafisz na zbrojenie to poprawisz następnym dziurę po skosie i będzie działać.