Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

Często mówi się o tym jak w diecie umieścić dużo białka. Mówi się o piersi z kurczaka, indyka, łososiu, serkach wiejskich, maśle orzechowym, a jeśli nie wystarcza, to jeszcze białko w proszku w koktajlach.

W dietach przeważnie wyliczone jest ile trzeba zjeść białka, a ile węglowodanów. Jak się policzy, to objętościowo białka w jedzeniu trzeba zjeść jest dużo mniej niż węglowodanów.

Nie mam problemu, żeby piersią z kurczaka i serkiem wiejskim zaspokoić zapotrzebowanie na białko.

Mam jednak problem, żeby zaspokoić zapotrzebowanie na węglowodany. Trzeba ich zjeść dużo, a w takim ryżu, makaronie czy kaszy jaglanej/kuskus/bulgur jest go stosunkowo mało. Wychodzi na to, że trzeba tych produktów objętościowo zjeść bardzo dużo. Z tym mam problem.

Jak wy zaspokajacie zapotrzebowanie na węglowodany? Głównie ryż, makaron i kasze (jakie?), czy coś innego? Przecież nie będę wpychał w siebie czekolady i batonów xD
  • 10
chleb tostowy


@Poemat: węglowodany z pieczywa? No trochę można, ale ile można jeść kanapek.

dżem, kajmak


@Poemat: węglowodany z cukru i syropu glukozowego ;/ Mówiłem, że nie chcę opychać się słodyczami, bo to niezdrowe.

owoce i soki/musy


@Poemat: w owocach chyba nie ma zbyt dużo węglowodanów poza cukrem.

płatki typu cornflakes/mlekołaki/lion


@Poemat: to już prędzej płatki owsiane górskie. Bo te musli to z syropem glukozowym i cukrem, to
@mk321: Słuchaj mam ten sam problem, tylko zapewne skala inna, bo ja tych węgli nabijam 800-1000g dziennie.

Kasze odpadają bo mocno zapychają, najlepszy jest biały ryż - ALE robiony w ryżowarze, jak takiego gotowanego w garnku, zjem 100-120g i mam dość (bo jest napuchnięty wodą), to z ryżowara zjadam po 200-250g za jednym razem :)
Druga sprawa, domowe gainery, miksujesz płatki owsiane/jaglane/kukurydziane do tego rodzynki/miód + białko + tłuszcze.
Trzecia sprawa
@mk321 XD to jedz tylko ryż i dalej narzekaj, że nie możesz przejeść. Jadam teraz pod 700g ww i ryż ostatni raz jadłem ponad miesiąc temu, zdrowie i jego parametry mam wzorowe