Wpis z mikrobloga

Sytuacja :

On 7k netto na rękę , ona 5k netto na rękę , opcja kredyt na dom , jaką ratę wybrać żeby się dobrze splacalo i dobrze żyło , kredyt ok 1 mln

@AndyMendy: Macie dziecko? Planujecie?
@AndyMendy: Ktoś tu fajnie napisał, że kredyt może spłacać ze swojej wypłaty wspomniana ONA, a z Twoich zarobków codzienne życie.

Mnie zawsze triggerują ludzie, którzy wyśmiewają, że ktoś bierze kredyt, a sami są na 99% biedakami bez zdolności kredytowej. Chcesz kredyt na milion, masz już kupioną ziemię czy tam jakiś wkład własny - to bierz. Po co czekać 30 lat, skoro już od dzisiaj możecie żyć tak, jak sobie wymarzyliście. Was
@AndyMendy: #!$%@? downie ludzie srają sobie na klatę i to potem jedzą albo głosują na PiS czemu tego nie robisz?!!!111oneone xD
Nie myślę że działka plus budowa domu wyniesie 200 złotych po prostu czemu #!$%@? milion, a nie 500k? Za tyle domu dla typa i typiary nie zbudujesz? Koleś który zarabia 7k przyzwyczaił się do życia za takie zawrotne kwoty i teraz potrzebuje siedziby godnej takich oszałamiających pieniędzy? xD Zapytałeś to
@AndyMendy: zrobisz co zechcesz w końcu to Twoje życie, ale ... weź pod uwagę taką ewentualność jak np rozwód. Tak wiem, kochasz ją i będziecie razem do końca życia ble, ble ble. Tak też mówiło 40% małżeństw które skończyło się rozwodem ( ͡° ͜ʖ ͡°) A w takiej sytuacji opchnąć dom za 1 mln będzie niezwykle trudno, bo w Polsce jak ktoś decyduje się na dom za
@AndyMendy: co za żałosny dzban na to wszystko jeszcze się daje zaorać xD

@zerathul: No to może być prawda, nic nie #!$%@? bardziej niż sytuacja w której chcesz kupić taboret, a okazuje się że sztuka kosztuje 20 tysięcy zł :/ Najgorzej. Kiedyś wezwałem elektryka żeby mi wymienił gniazdko i okazało się, że nowe kosztuje ponad 11 tysięcy zł. Takie dodatkowe koszta zebrane do kupy naprawdę potrafią namieszać.