Wpis z mikrobloga

Sytuacja :
On 7k netto na rękę , ona 5k netto na rękę , opcja kredyt na dom , jaką ratę wybrać żeby się dobrze splacalo i dobrze żyło , kredyt ok 1 mln
  • 173
  • Odpowiedz
  • 0
@AndyMendy to Ty nas pytasz za ile będzie Ci się dobrze żyło? Może jak nie wiecie ile wydajecie (z czego możecie zrezygnować itp) ile wam zostaje to nie porywajcie się na kredyt
  • Odpowiedz
@AndyMendy: nie stać Was na kredyd za 1mln prawda jest taka ze aktualnie stać was na mieszkanie za 400k które spłacicie w 15 lat .
Zdajesz sobie sprawę ze jak ona urodzi dziecko to zostaniecie po roku od urodzenia dziecka z jedną pensją i niekoniecznie będzie już tyle zarabiać ? Albo jak ty z różnych powodów wypadniesz z pracy to ona nie udźwignie kredytu ?
Szkoda mi ludzi którzy zadłużają
  • Odpowiedz
@AndyMendy: Weź najwyższą możliwą ratę, na jaką pozwoli Ci bank. Pakuj się w jak najkrótszy kredyt, nawet jakbyś musiał przycisnąć dupsko, lepiej te 20, niż 30 lat. Wal oprocentowanie, skup się na prowizji(weź ten z wyższym oprocentowaniem i jak najniższą prowizją).
Weź około 10-15% więcej niż, zakłada budżet budowy, na więcej i tak nie pozwoli Ci bank, jak budżet domu masz 600tyś, nie dostaniesz miliona, to nie takie proste.
Czytaj
  • Odpowiedz
@AndyMendy Ja mam około 9k moja 3k. Niedługo chcemy kupić mieszkanie za gotówkę około 50-60 m2. A później na spokojnie bez kredytów dom budować.

Już na początek sobie życie układać z długiem 1 mln pln to trochę kiepski pomysł. Jeden żart od losu i można sobie życie #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@AndyMendy: 1mln to jakieś 4500/miesiąc, tak na granicy był powiedział. Mówi się żeby nie przesnaczać więcej niż 20-30% dochodów. Ale jeżeli np. macie perspektywy na jakieś podwyżki to jak najbardziej. Plus do tego prawdopodobnie ceny mieszkań będą rosnąć więc za parę lat już nie będziecie potrzebować 1mln a 1,5mln.
No i na pewno kredyt jest dużo tańszy od wynajmu.
  • Odpowiedz
@Bouquet: gość zarabiał 20k na miesiąc i wziął kredyt 1mln. Po niedługim czasie córka mu zachorowała, musiał jeździć z nią po lekarzach, firma podupadła. Gość z długami.

Jesteś mega prostym człowiekiem który nic w życiu nie osiągnie patrząc po inteligencji a jeszcze pyszysz się nazywając innych dziećmi. Boże z kim ja tu siedzę....
  • Odpowiedz
@AndyMendy rata wyjdzie z 5k (z ubezpieczeniem przy obecnych stopach,weź pod uwagę to że mogą się zmienić i sprawdź jak zmieni się rata), utrzymanie domu za bańkę to conajmniej 1k na miesiąc, przy takich zarobkach pewnie macie auto to kolejny 1k miesięcznie. Zostaje 5k na życie. Trochę słabo.
  • Odpowiedz
a ty myślisz dzbanie że jak ludzie biorą 500k to po ile zarabiają xd matka cię z piwnicy wypuści to poznasz życie #!$%@? xd


@AndyMendy: różnica między 500k kredytu a 1mln kredytu jest większa niź 2x. Zarobki pozwalające na 1mln wynikają z wysokiego stanowiska. Wystarczy że stracisz pracę i już nie tak łatwo wrócisz na swoje wysokie stanowisko i odpowiednie zarobki. #!$%@? jaki półinteligent i jeszcze wywyższa się
(
  • Odpowiedz
@AndyMendy a jakie macie opche teraz?
Jaka wysokość raty na jaki okres kredytowania? PLN? Waluta?
Jakie perspektywy przyszłych zarobków? Będzie lepiej? Tak samo?

Tak naprawdę Twoje pytanie nie ma znaczenia. Mozesz wziąć cokolwiek i jak nie będzie grało to za dwa, trzy lata zmienić rate i okres kredytowania.
Jak za malo będzie zostawać to zmniejszyc rate, jak duzo zapasu, albo wieksze dochody, to zwiekszyc rate. Przecoez to nie problem
  • Odpowiedz
masz nauczkę, żeby tych zjebów tutaj nie pytać o takie rzeczy


@Bouquet: gościu który porównuje kredyt 1mln do 400k nazywa innych od zjebów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pycha zasłania ci inteligencję dlatego napiszę jeszcze raz. Zarobki pozwalające na 1mln kredytu wynikają z wysokiego stanowiska. Jeżeli stracisz pracę to już nie tak prędko możesz powrócić na takie stanowisko i odpowiednie zarobki. W przeciwieństwie do zarobków pozwalających na
  • Odpowiedz
@AndyMendy: Jeżeli rata kredytu wyniesie więcej niż 30% dochodu to jest #!$%@? - każdy doradca kredytowy ci to powie. Dodatkowo tak drogi dom jest w #!$%@? ciężko sprzedać w razie czego, u mnie w okolicy jest pełno ogłoszeń które widzą od dwóch lat i pies z kulawą noga się nimi nie zainteresował.

aaI żeby nie było to mam podobny budżet i też zastanawiałem się nad domem, ale jestem leniwy i
  • Odpowiedz
  • 1
@AndyMendy weź się ich nie słuchaj xD pójdź do doradcy, który powie co robić. Osobiście jestem za pierwszym komentarzem, dobrze byłoby dać więcej na ratę ale szybko spłacić ten kredyt i żyć jak chcecie od początku. Zwłaszcza, że pewnie macie perspektywy na awans ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
@AndyMendy: żeby się dobrze spłącało i dobrze żyło to się bierze kredyt, który można spłacić w max 15 lat. Można stracić pracę, albo mogą po 10 latach wzrosnąć stopy procentowe i rata się jeszcze zwiększy, akurat teraz ich wysokość jest najmniejsza od 10 lat, popatrz sobie na historię na tronie NBP jakie były kiedyś.
Poza tym, chyba lepiej jak zapytasz doradcy kredytowego.
  • Odpowiedz