Wpis z mikrobloga

Mirki poradźcie bo już nie wiem.
Uczę się programowania od kilku miesięcy, chciałbym już zacząć szukać pracy ale jednak trochę się boje że za mało umiem. I to nie jest tak że 'wysyłaj cv może się uda' bo najpierw musiałbym się przeprowadzić, mam 10k oszczędności więc zakładając że wydawałbym 2k na miesiąc(wolałbym kawalerke, ale ostatnio coraz częściej myślę że może jednak pokój) to mogę siedzieć 5 miesięcy, niby długo, mógłbym się sporo douczyć przez ten czas i jednocześnie próbować się gdzieś dostać, ale jednak boje się, że pieniądze się skończą, a ja dalej będę bez pracy i będę musiał wrócić na wieś do domu. Tutaj jest mój github, po tych projektach myślicie, że miałbym szanse na jakiegoś juniora?
#java #naukaprogramowania #programowanie i oczywiście #programista15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 16
@Cheessys: Stary, w 5 miesięcy mając komfortowe życie i niewiele innych obowiązków to spokojnie się gdzieś dostaniesz. Poza tym mając odłożoną kasę spokojnie mógłbyś pójść na jakiś staż, to z podstawami by Cię chętnie wyuczyli, gdybyś miał trochę chęci i nie chciał za wiele kasy. Dużo szybciej się nauczysz niż sam w domu. Ja dosyć podobnie zrobiłem, najwięcej mi dała przeprowadzka, zmieniło to moje myślenie i mając cel przed sobą nawet
@Cheessys: jest spoko, podoba mi się że dzielisz kod na pakiety które sa odpowiedzialne za jedną rzecz, np. za artykuły. W sumie jeśli takie repozytorium używasz tylko w jednym pakiecie to dostęp możesz ustawić na pakietowy. Im mniej niepotrzebnych rzeczy wystawisz publicznie tym lepiej, hermetyzacja w końcu. Jeśli chodzi o generowanie obiektu page - w kontrolerze, w metodzie zamiast samemu deklarować jakieś index, size, możesz spokojnie złapać obiekt Pageable i przekazać
, a i najpierw znajdź pracę a później przeprowadzka


@Czarzy: Tutaj zależy. Jak ma daleko do jakiegoś wojewódzkiego miasta to najpierw przeprowadzka niż wydawanie na bilety. Oszczędności ma więc może wynająć pokój na czas poszukiwania pierwszej pracy.
@warning_sign: aha i przeprowadzając się wyda mniej niż na bilety? Większość firm robi najpierw rozmowę telefoniczną/skype z kandydatami którzy mieszkają daleko więc nie musi się martwić że codziennie czeka go podróż
@Cheessys: Po samym kodzie bez problemu powinieneś znaleźć pracę, ostatnio pomagałem dziewczynie, która się dostała na juniora a miała problem z zapisaniem cruda. Jeśli nie masz jakichś braków w samej javie, i nie wyłożysz się na prostej algorytmice, albo nie krzykniesz na starcie 15k, to w kilka miesięcy spokojnie znajdziesz robotę.
Tak naprawdę jedyne problemy jakie możesz mieć z dostaniem się gdzieś to np. to, że Twoja CV może gdzieś na