Wpis z mikrobloga

Podstawowy błąd w tej grze to tak jakby zaniżona ilość mieszkańców w porównaniu do potrzeb. Co chyba dość prosto dałoby się naprawić paczem - ale mija już któryś rok i brak zmian. I tak miasto 40 k ma potrzeby jak pół milionowe miasto w realu. Kilka szpitali , kilka elektrowni , kilka straży- uniwersytet xD korki w #!$%@? . Przecież 40 tys miasto to wiocha która często nawet szpitala niema a tutaj już #!$%@? wie jakie potrzeby #citiesskylines
  • 13
@ziobro2: To tylko gra, ale jak tak bardzo już wdajesz się w szczegóły, to w rzeczywistości:
- Nikt nie umiera od postawienia ujęcia wody w strefie przemysłowej.
- Wieża ciśnień nie produkuje wody z gruntu, tylko służy jako magazyn wody na "cięższe" godziny.
- Parki nie zwiększają automatycznie poziomu szczęścia mieszkańców i wartości gruntu.
- Żadne miasto nie ma czteropasmówek z używanym tylko jednym pasem, bo dwa kilometry dalej jest skrzyżowanie
@teh_m niektóre rzeczy które napisałeś można przymknąć oko ale wiele z nich to 100% racji .w szczególności 4 pasmówki i używany jest tylko jeden xD
@ziobro2: @teh_m: nie ma modów na to? W sumie przegrałem kilkadziesiat godzin i nigdy się nad tym nie zastanawiałem bo to gra i poprostu zaakceptowałem stan rzeczy. Ale gdybyście mieli jakieś mody, które powodują, że gra staje się bardziej realna to zapodajcie. Korzystałem zawsze z real population bo zauważalnym absurdem dla mnie było, że w domku jednorodzinnym mieszka 16 osób, a w wieżowcu 40.
nie ma modów na to?


@MMuszka: Są, ale mnie to nie interere, bo w niczym mi te dziwne rozwiązania z gry nie przeszkadzają. Jakiś czas temu np. odpuściłem sobie TM:PE.
@teh_m: no i oczywiscie najwiekszy problem z jakim borykaja sie duze miasta? korki? nie. wysoka przestepczosc? nie. bezrobocie? tez nie. okazuje sie, ze sa to MASOWE ZGONY mieszkancow - ktos w bloku na parterze umarl i lezy tak juz 1 dzien? caly blok, kilkanascie rodzin musi sie wyprowadzic.
- Parki nie zwiększają automatycznie poziomu szczęścia mieszkańców i wartości gruntu.


@teh_m: Co? Może to +100 do szczęścia dla wszystkich w promieniu iluś metrów to faktycznie nierealistyczne, ale faktem jest, że obecność parku podnosi samopoczucie mieszkańców. A co do wartości to podnosi ją i to nawet nie musi być park, kiedyś oglądałem filmik ja yt jakiegoś architekta i opowiadał o tym jak zieleń przy drodze zwiększa wartość działek odchodzących od tej
@teh_m: Kilka sprostowań:

- wieża ciśnień w rzeczywistości jak sama nazwa wskazuje służy do zapewnienia stabilnego ciśnienia w wodociągu, a nie jako magazyn wody. Nikt by nie budował całych wież, by tylko zgromadzić trochę wody na kryzysowe chwile, tylko postawił zbiornik na ziemi.
- w najnowszym DLC masz wiele możliwości utworzenia parków, które wpływają na mieszkańców
- problemy z zajmowaniem pasów na drodze już dawno rozwiązano za pomocą modów, a twórcy