Wpis z mikrobloga

Niemcom się opłaca a Polakom nie? Co się stało z polskim rolnictwem?

Na filmach uwieczniłem wczorajszy przejazd przez Niemcy. Konkretnie przez Turyngię. Z jednej i drugiej strony autostrady po horyzont widać pola uprawne oraz pasące się zwierzęta hodowlane. To samo widać, gdy się jedzie przez Wielką Brytanię: Anglię czy Walię. Wszędzie pola! Kiedy się przejeżdża przez niemiecką czy angoielską wieś czuć zapach obornika i widać kany z mlekiem czekające na samochód z mleczarni – u nas taki widok to już folklor na zdjęciach. Ja pamiętam jak moja babcia wystawiała kany z mlekiem. Zarówno w Niemczech, jak i w Anglii, Austrii, Holandii czy Szwajcarii wszędzie widać pasące się zwierzęta: krowy, owce a jak nie ma za bardzo co jeść, to kozy bo one wszystko zeżrą. Im się opłaca a Polakom nie? https://www.youtube.com/watch?v=BS-3zhXLya4&feature=youtu.be

Gdzie jest polskie rolnictwo? Co się stało z polskim przemysłem? Gdziekolwiek w wojewówdztwie lubuskim powstaje jakiś zakład, to jego właścicielem przeważnie jest Niemiec. Polska ziemia uprawna leży odłogiem, a Unia Europejska sponsoruje ten brak upraw. Płaci rolnikom niby za zagospodarowanie tych gruntów, a oni nawożą go gnojem z kurników, żeby nasmrodzić i stworzyć wrażenie że się coś uprawia, bo jak mocno śmierdzi aminiakiem i padliną, to nikomu się nie chce przyglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak już się coś uprawia, to przeważnie kukurydzę. Jak będziecie oglądać te filmiki, to możecie sobie uświadomić, że to co na nich rośnie i się pasie to to, co niedługo kupicie w polskich marketach. Już Biblia uczy, że jak ziemia poleży odłogiem i odpocznie, to daje większe plony. Więc kiedy polskie ziemie będą dawać z hektara nie 4 a 6 ton pszenicy, to pieczywo z tych zbóż znajdzie się na półkach polskich sklepów. Jednak rolnikiem nie będzie Stefan Kowalski, tylko jakiś bauer! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nauka #rolnictwo #przemysl #polska #niemcy #polityka #ekonomia #ciekawostki
bioslawek - Niemcom się opłaca a Polakom nie? Co się stało z polskim rolnictwem?

N...
  • 25
@bioslawek: Tak to funkcjonowało bo nie było wolnej gospodarki i działo się tak z konieczności. Może być jeszcze lepiej, ale nikt nikogo do niczego nie przymusza, trzeba się organizować. Warto wspomnieć że komuniści zniszczyli spółdzielczość, nacjonalizując gospodarkę rolną.
Zapewniam Cię że ziemia nie leży w Polsce odłogiem. Jeśli chcesz się o tym przekonać udaj się przynajmniej raz na przetarg na dzierżawę gruntu do KOWR. Gorzej niż na licytacjach komorniczych :)


@ahavoc: Dobry interes. Wziąć pieniądze od UE i zamiast obsiewać, nawozić, zbierać i potem jeszcze szukać zbytu wystarczy w kit nawieźć śmierdzącego kurzego kurzego gnoju z trocin i dobrze na tym zarobić( ͡° ͜ʖ ͡°)
przyjedz na Kujawy i Pomorze, zobaczysz wieś dwa razy lepsza niż na filmie


@lukaschels: Jeździłem, widziałem pola od czasu do czasu. Polska gdzie nie gdzie kwitnie rolnictwem, Niemcy gdzie nie pojedziesz. Nawet pas graniczny dzielący Gubin od Guben Niemcy obsiali. Dzisiaj tamtędy jechałem to widziałem. A jak się wiedzie do Polski to widok, jak po wojnie atomowej( ͡° ͜ʖ ͡°)