Wpis z mikrobloga

@snejdan: to co masz na screenie to dodawanie karty, przed ostatnim krokiem zawsze pyta o cvv. Nie podajesz tego ponieważ żaden sklep nie ma prawa go przechowywac i zapamiętywać.

@carbyne: 3d secure nie działa w wielu sklepach na całym świecie i samymi danymi z karty można płacić bez dodatkowej weryfikacji. Przykładem jest sklep zalando gdzie często robię zakupy i już za pierwszym razem zdziwiło mnie to że po prostu kliknąłem
@mecenas_z_piaseczna: @Whizkazzz: to nie jest żaden "ruski" i "angielski" zapis. Ten z kółeczkiem to oznaczenie całki krzywoliniowej po krzywej zamkniętej. Ten "angielski" to oznaczenie całki Riemanna na przedziale, całki mogą być też krzywoliniowe, mogą być Stjeltsa-Riemanna, Lebesguea, Ito i wiele, wiele innych. Każda z nich to coś innego, ale podług idei są na tyle podobne, że wszystkie są "całkami" (a wiele z nich to uogólnienia innych, więc np. każda całka
@zavalita Tu chodzi o samo pismo, a nie o to, co za tym pismem akurat tutaj stoi.

Ba, w tym przykładzie z prawami Maxwella masz w dodatku konwencję zapisywania wielowymiarowych domen pojedynczym symbolem całki, a sama domena jest określona pod znakiem całki.

W tym przypadku masz nawet powierzchnię zamkniętą, co w przypadku funkcji gamma nawet sensu nie ma XD
@Whizkazzz: nie zrozumiałem o co wam chodzi w takim razie. Znak całki jest elementem typografii i może się różnić jak każdy inny, przynajmniej dopóki nie przyszedł latex ze swoją ujednorodnioną czcionką. W starszych książkach można się spotkać z wieloma wariantami.
@karpadoor:

EDIT:

To że wymagali by na etapie dodawania karty podania CVV wcale nie świadczy o tym, że go przechowują. Wystarczy, że na etapie dodawania karty zrobią obciążenia na 0zł lub na 1zł weryfikując czy dane karty łącznie z CVV są poprawne a przy kolejnych płatnościach już robią obciążenie bez CVV.

Twierdzisz, że nie można przechowywać CVV a jednocześnie CVV jest wymagane do zrobienia płatności? Jeżeli tak to jak działają serwisy
Twierdzisz, że nie można przechowywać CVV a jednocześnie CVV jest wymagane do zrobienia płatności? Jeżeli tak to jak działają serwisy z subskrypcją, tj: netflix czy spotify, gdzie co miesiąc pobierają kasę z karty?

These values are not needed for card-on-file or recurring transactions, and storage for these purposes is prohibited


@snejdan: Dlaczego pytasz jak sam wklejasz odpowiedź, gdzie masz nawet kurde napisane wprost "recurring"?!

Wystarczy, że na etapie dodawania karty zrobią
3d secure nie działa w wielu sklepach na całym świeci


@karpadoor: sądziłem do tej pory, że to nie jest coś co implementuje sklep, ale bank, który przy zapytaniu przez sklep o płatność wysyła przekierowanie... to lipa straszna by była

to bank sobie wymyśli zabezpieczenie, ale może być tak że kompletnie nikt na świecie nie będzie go używał? trochę smutne xD