Wpis z mikrobloga

Zawsze można zapłacić zbliżeniowo. Nawet powyżej 50 złotych, tylko płatność trzeba rozbić na kilka tych po 50.


@Celty: Ciekawe, czy w rzeczywistości to przejdzie... czy jednak jest nakaz odmowy ze strony sprzedawcy przy takiej akcji (zapis w regulaminie terminala płatniczego, za który comiesięcznie odprowadza się % transakcji, czy coś - więc umowa z regulaminem na pewno musi być, a w niej na pewno prawa i obowiązki)

Zakupy przez internet można zrobić.
@mecenas_z_piaseczna: aaa, ten angielski to nawet dobrze znam (głównie z amerykańskich i azjatyckich artykułów). Ruski widziałem chyba w jakichś starych, polskich książkach do elektroniki - zmylił mnie ten zapis ręczny w poście i myślałem, że chodzi o klasyczną literę "S".
na zalando mozna bez 3d secure.


@karpadoor: bez logowania do banku? bez kodu sms?

Największy sklep internetowy - Amazon. Wystarczy numer i data ważności karty.


@snejdan: bez ccv?

Masa zagranicznych sklepów nie wymaga tego.


@karpadoor:

Generalnie pisałem coś na ten temat nie tak dawno, że generalnie jest taka opcja w trybie CNP: https://www.wykop.pl/wpis/33898701/chyba-legit-humorinformatykow-heheszki-humorobrazk/#comment-119549831
Tylko tutaj chodzi o praktyczne wykorzystanie do zakupu dóbr przez statystyczną polkę, której podaruje się
@snejdan: to co masz na screenie to dodawanie karty, przed ostatnim krokiem zawsze pyta o cvv. Nie podajesz tego ponieważ żaden sklep nie ma prawa go przechowywac i zapamiętywać.

@carbyne: 3d secure nie działa w wielu sklepach na całym świecie i samymi danymi z karty można płacić bez dodatkowej weryfikacji. Przykładem jest sklep zalando gdzie często robię zakupy i już za pierwszym razem zdziwiło mnie to że po prostu kliknąłem
@mecenas_z_piaseczna: @Whizkazzz: to nie jest żaden "ruski" i "angielski" zapis. Ten z kółeczkiem to oznaczenie całki krzywoliniowej po krzywej zamkniętej. Ten "angielski" to oznaczenie całki Riemanna na przedziale, całki mogą być też krzywoliniowe, mogą być Stjeltsa-Riemanna, Lebesguea, Ito i wiele, wiele innych. Każda z nich to coś innego, ale podług idei są na tyle podobne, że wszystkie są "całkami" (a wiele z nich to uogólnienia innych, więc np. każda całka