Wpis z mikrobloga

@zavalita Tu chodzi o samo pismo, a nie o to, co za tym pismem akurat tutaj stoi.

Ba, w tym przykładzie z prawami Maxwella masz w dodatku konwencję zapisywania wielowymiarowych domen pojedynczym symbolem całki, a sama domena jest określona pod znakiem całki.

W tym przypadku masz nawet powierzchnię zamkniętą, co w przypadku funkcji gamma nawet sensu nie ma XD
@Whizkazzz: nie zrozumiałem o co wam chodzi w takim razie. Znak całki jest elementem typografii i może się różnić jak każdy inny, przynajmniej dopóki nie przyszedł latex ze swoją ujednorodnioną czcionką. W starszych książkach można się spotkać z wieloma wariantami.
@karpadoor:

EDIT:

To że wymagali by na etapie dodawania karty podania CVV wcale nie świadczy o tym, że go przechowują. Wystarczy, że na etapie dodawania karty zrobią obciążenia na 0zł lub na 1zł weryfikując czy dane karty łącznie z CVV są poprawne a przy kolejnych płatnościach już robią obciążenie bez CVV.

Twierdzisz, że nie można przechowywać CVV a jednocześnie CVV jest wymagane do zrobienia płatności? Jeżeli tak to jak działają serwisy
Twierdzisz, że nie można przechowywać CVV a jednocześnie CVV jest wymagane do zrobienia płatności? Jeżeli tak to jak działają serwisy z subskrypcją, tj: netflix czy spotify, gdzie co miesiąc pobierają kasę z karty?

These values are not needed for card-on-file or recurring transactions, and storage for these purposes is prohibited


@snejdan: Dlaczego pytasz jak sam wklejasz odpowiedź, gdzie masz nawet kurde napisane wprost "recurring"?!

Wystarczy, że na etapie dodawania karty zrobią
3d secure nie działa w wielu sklepach na całym świeci


@karpadoor: sądziłem do tej pory, że to nie jest coś co implementuje sklep, ale bank, który przy zapytaniu przez sklep o płatność wysyła przekierowanie... to lipa straszna by była

to bank sobie wymyśli zabezpieczenie, ale może być tak że kompletnie nikt na świecie nie będzie go używał? trochę smutne xD
@karpadoor: ale nie odpowiedziałeś mu na pytanie. Robiłeś zakupy na amazonie? Nie wiem jak teraz, ale kiedyś naprawdę nie trzeba było podawać cvv na żadnym etapie a płatność przechodziła. Też byłem zdziwiony w jaki sposób mogą to zrobić.
@carbyne: Pierwsza odpowiedź. Da się. Pracuję w sklepie, babka PINu zapomniała. Wylegitymowała się, że to jej karta i za zgodą kierownika przeszło. Z tymże to kilka lat temu już było.

A co do drugiego, zależy od banku i założonych zabezpieczeń.
A tu masz o tym artykuł. Szukałam innego, a znalazłam nawet tegoroczny.
@Celty: co do pierwszego: no lol skoro się wylegitymowała i za zgodą kierownika xD czyli w zasadzie odpowiadasz "nie da się", ale pisząc "da się" xD

co do drugiego, jak napisałem wyżej:

nie jest to prawdą we wszystkich przypadkach dla użycia karty w trybie CNP - Card Not Present - istnieją jakieś kombinacje krajów/wydawców kart/systemów sprzedaży/czegoś jeszcze? w których podanie kodu CVV/CVC jest opcjonalne, ale nie znam szczegółów. Co jakiś czas