Wpis z mikrobloga

https://www.reuters.com/article/us-taiwan-diplomacy/el-salvador-breaks-diplomatic-ties-with-taiwan-to-favor-beijing-idUSKCN1L6058

Kolejny kraj zrywa stosunki dyplomatyczne z Tajwanem. W planach mam, że za 3 lata zostanę permanentnym rezydentem Tajwanu, ale mam wrażenie, że może już nie być żadnego Tajwanu do tego czasu ( ͡° ʖ̯ ͡°) a jak przyjdą tutaj Chińczycy z kontynentu to na permanentną rezydenturę nie ma co liczyć...

Najśmieszniejsze, że mamy w pracy jednego inżyniera z Salvadoru, który właśnie pojechał na delegację do Szwecji. Ciekawe czy pozwolą mu wrócić xD

#azja #tajwan #chiny #zalesie
  • 7
@muuzyk: Tak to prawda, Tajwan jest obecnie uznawany tylko przez jakieś bananowe republiki no i Watykan ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mimo wszystko liczba krajów uznających Tajwan zmniejsza się lawinowo w ostatnich latach. To na pewno nie pomaga Tajwanowi w zachowaniu obecnego statusu :P Mnie się tutaj dobrze żyje, bo to taka lepsza wersja Chin szczególnie pod względem stosunku do obcokrajowców. Pracując tutaj 5 lat mam szansę na
@Blitzkrung: Trochę mówię ;) Dogaduję się w życiu codziennym i daję radę konwersować z nimi na proste tematy. Chciałbym za te 2-3 lata dojść do poziomu zupełnie płynnego tak, żeby móc tutaj zacząć jakiś własny biznes :)