Wpis z mikrobloga

@runnerrunner: też już miałam coś takiego nakleić na skrzynce jak nowy listonosz zaczął chodzić po rewirze i nie przychodził do mnie podczas gdy ja na niego czekałam. Jednak wystarczyło powiedzieć miłej pani na ochronie że jak zobaczy listonosza to niech mu przekaże że mi się przynosi listy bo jak później idę na pocztę z 10 awizo to ludzie zabijają mnie wzrokiem ()
Przecież ci listonosze nawet nie mają tych paczek przy sobie

@Decretis: @runnerrunner: taaak to idź na pocztę zaraz po tym jak dostaniesz takie awizo, okazuje się, że ... listonosz nie wrócił z terenu i nie dostaniesz takiej paczki, ba nawet listu, bo paczka to duży gabaryt i rozumiem, ale list? miałem tak i żadne tłumaczenia, że byłem w domu, że nie chcę awizo, na awizo jest zapis, że odbiór po
poleconych listow tez nie, co? Te #!$%@? nawet nie raczą dzwonic, wpychaja awizo w drzwi od klatki


@preak: Zależy od listonosza, na osiedlu mam ziomala, który dzwoni do mnie na tel bo sobie kiedyś sam zapisał ;)
@runnerrunner: Zgodnie z prawem pocztowym przesyłki o jakimś tam rozmiarze nie muszą dostarczać bezpośrednio do odbiorcy, od razu mogą wystawić awizo. U mnie w mieście w pewnym rejonie takie informacje wrzucili do skrzynek - widocznie na tej poczcie mają za mało listonoszy (podobno to powszechny problem) i dlatego nie dostarczają takich przesyłek.
taaak to idź na pocztę zaraz po tym jak dostaniesz takie awizo, okazuje się, że ... listonosz nie wrócił z terenu i nie dostaniesz takiej paczki


@notdot: Listonosz nie rozliczył się z pracy, więc jest to paczka Schrödingera, której nie ma jenoczesnie przy listonoszu i na poczcie.